Bugün hava nasıl olacak? Meteoroloji gök gürültülü sağanak yağış uyarısında bulundu

Meteoroloji'den alınan son bilgilere göre; Trakya, Ege, Karadeniz, İç Anadolu, Akdeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde gök gürültülü sağanak yağış etkili olacak. Yağışların; İç Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz’in iç kesimleri ile Bilecik, Amasya, Tokat, Ordu, Sivas, Tunceli, Erzincan, Muş, Bitlis, Ağrı, Iğdır, Van, Şırnak, Malatya, Siirt ve Batman çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Bugün hava nasıl olacak? Meteoroloji gök gürültülü sağanak yağış uyarısında bulundu - Sayfa 1

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın güneyi, Ege, Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Edirne, Tekirdağ, Sakarya ve Giresun çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 

113
Bugün hava nasıl olacak? Meteoroloji gök gürültülü sağanak yağış uyarısında bulundu - Sayfa 2

Yağışların İç Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz’in iç kesimleri ile Bilecik, Amasya, Tokat, Ordu, Sivas, Tunceli, Erzincan, Muş, Bitlis, Ağrı, Iğdır, Van, Şırnak, Malatya, Siirt ve Batman çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

213
Bugün hava nasıl olacak? Meteoroloji gök gürültülü sağanak yağış uyarısında bulundu - Sayfa 3

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Genellikle mevsim normalleri civarında, batı kesimlerde yer yer mevsim normalleri altında seyredeceği tahmin ediliyor.

313
Bugün hava nasıl olacak? Meteoroloji gök gürültülü sağanak yağış uyarısında bulundu - Sayfa 4

 Rüzgarın batı kesimlerde kuzey, iç ve doğu kesimlerde güney yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

413