Bilim Kurulu üyesinden maske mesajı

Maske zorunluluğu konusunda yeni adımlar atılacak mı? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, gelecek hafta maske ve test konusunda yeni uygulamaları anlatacağı bir basın toplantısı yapacak. O toplantı öncesinde açıklamalarda bulunan Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, kalabalık olmayan yerlerde maskelerin çıkabileceğini söyledi.

Bilim Kurulu üyesinden maske mesajı - Sayfa 1

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, bazı ülkelerde corona virüs sürecinde toplumu rahatlatacak bazı uygulamaların hayata geçirildiğini söyledi.

Bilim Kurulu üyesinden maske mesajı - Sayfa 2

İlhan, bu ülkelerin aşılamada yüzde 80 düzeylerine gelmiş olan ülkeler olduğunu bilmek gerektiğini belirterek, şöyle konuştu:

Bilim Kurulu üyesinden maske mesajı - Sayfa 3

''Geldiğimiz aşamada, aşılamanın yüksek düzeylere doğru yol alması, corona virüs ile mücadelede insanların mücadeleyi öğrenmiş olması göz önüne alındığında, kapalı ortamda dikkatli olunması koşulu ile maskenin çıkartılması yolundaki yaklaşımlar dünyada da mevcut. Açık alanlarda özellikle aşılı bireyler için maske takılmayabileceği şeklindeki görüşler söz konusu.''

Bilim Kurulu üyesinden maske mesajı - Sayfa 4

''AZ KALABALIK YERLERDE MASKE ÇIKACAK GİBİ''

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı ve Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İlhan, maskenin nerede takılması gerektiğini bilmek gerektiğini dile getirdi.