Bakan Işıkhan'dan emekli maaşlarına zam açıklaması: Bağ-Kur’lular için prim gün sayısı kararı

Abdulkadir Selvi, Çalışma Bakanı Vedat Işıkhan'ın emekli maaşlarına zamla ilgili açıklamalarını paylaştı. Ayrıca, söz konusu düzenlemenin Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın başkanlığında bakanlar düzeyinde ele alınacağını bildirildi.

Bakan Işıkhan'dan emekli maaşlarına zam açıklaması: Bağ-Kur’lular için prim gün sayısı kararı - Sayfa 1

Milyonlarca emekli maaşlarına yapılacak düzenlemeyi merakla bekliyor. Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'la bir araya geldiği görüşmeyi aktardı.
 

111
Bakan Işıkhan'dan emekli maaşlarına zam açıklaması: Bağ-Kur’lular için prim gün sayısı kararı - Sayfa 2

Selvi, "Çalışma Bakanı’ndan yeni açıklamalar var" başlıklı yazısında emekli maaşlarına zamla ilgili son gelişmeleri paylaştı. "Kulağıma daha çok seyyanen zam geliyor" ifadelerini kullanan Selvi, düzenlemenin Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın başkanlığında bakanlar düzeyinde ele alınacağını bildirdi.
 

211
Bakan Işıkhan'dan emekli maaşlarına zam açıklaması: Bağ-Kur’lular için prim gün sayısı kararı - Sayfa 3

Selvi'nin yazısının ilgili bölümü şöyle:
"Vedat Işıkhan’la haliyle çalışma hayatının sorunlarını konuştuk. Tabii ki ilk sırada emeklilere zam konusu vardı. Her zaman gündeme getiriyorum. Emeklilere yapılan zam yetersiz kaldı. Emekliler bu ülkede istikrarın adreslerinden biri. Türkiye’nin geçmişte yaşadığı zorlukları bildikleri için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı hizmetleri en iyi onlar takdir ediyor. Ama temmuz zammıyla birlikte gönül bağlarında bir kopma yaşandı. O nedenle emeklileri sayıdan ve rakamdan ibaret görmemek lazım. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözüyle ise yeniden umutlandılar. “Erdoğan söz verdiyse yapar” diyorlar.

311
Bakan Işıkhan'dan emekli maaşlarına zam açıklaması: Bağ-Kur’lular için prim gün sayısı kararı - Sayfa 4

Çalışma Bakanı Vedat Işıkhan da aynı kanaatte. “Emeklilere yönelik olarak Cumhurbaşkanımızın verdiği talimat doğrultusunda bir çalışma yürütülüyor. Bu konuda çalışma tamamlandığında Sayın Cumhurbaşkanımıza sunulacaktır. AK Parti hükümetleri olarak iktidarımız boyunca emeklilerimizi, işçilerimizi, memurlarımızı enflasyona ezdirmedik. Bundan sonra da aynı anlayışla devam edeceğiz. Emeklilerimiz bizim için çok önemlidir. Zira yıllarca ülkemizin üretimine, çalışma hayatına katkı sağlamışlardır. Bu bakımdan emeklilerimiz için düzenlemeler yapmak hükümetimizin temel politikalarından biridir” dedi.
 

411