» » EMLAKTA SONDAKİKA »

Suat Altın İnşaat Golden Center projesinde yenilenebilir enerji kullanacak!

Kayseri'de sosyal donatılı konutlar üreten Suat Altın İnşaat, yeni projesine yenilenebilir enerjiyi de ekledi

Suat Altın İnşaat Golden Center projesinde yenilenebilir enerji kullanacak!

Kayseri'de sosyal donatılı konutlar üreten Suat Altın İnşaat, yeni projesine yenilenebilir enerjiyi de ekledi. 800 konutluk projenin hazırlıklarını sürdüren firma, konutların enerji ihtiyacını rüzgar gülleri ve güneş enerjisi kolektörleri ile karşılayacak.

İldem bölgesinde kurulacak olan sitenin elektrik enerjisini karşılamak amacıyla Avrupa'nın birçok ülkesi ile Japonya'da yaygın olarak kullanılan güneş panelleriyle, rüzgâr gülü sistemlerini kurarak elektrik üreteceklerini söyleyen Suat Altın İnşaat Genel Müdürü Sedat Kılınç, 800 konutun ve ortak alanda kullanılacak elektriğin en az yüzde 50 gibi bir bölümünü bu sistemden elde edeceklerini bildirdi. Kurulacak yenilenebilir enerji kaynaklarına bu siteden ev alan herkesin ortak olacağını ve işletilmesinin de site yönetimine devredileceğini aktaran Kılınç, bu yatırımları için ön çalışma başlattıklarını aktardı. Kılınç, "Şu an yenilenebilir enerji alanı ile ilgili çalışmalar yapan bir firma ile çalışıyoruz. İlk etapta buraya yapacağımız yatırım 700 bin TL civarında olacak. Apartmanların çatılarına koyacağımız güneş panelleri ile bölgede hafif yükseklikte bulunan bir tepeye rüzgâr güllerini dikeceğiz. Konutların inşa edileceği bölgede rüzgâr akımının eksik olmadığını ve bu yatırım için uygun olduğunu biliyoruz" dedi.

Site, 70 bin metrekarelik alanda kurulacak

70 bin metrekarelik alanda kurulacak sitede 5 dönümlük ormanlık alan ve 2 bin metrekarelik alanda kurulacak olan sosyal donatıların yer alacağını bildiren Kılınç, bunların işletmesini de site yönetimine vereceklerini kaydetti. Kılınç, "Sitede her kesime ve keseye uygun 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 konutlarımız var. Golden Center adını verdiğimiz sitede sosyal donatılar, ormanlık alanla ilgili sağlanacak gelirler de site yönetimi aracılığıyla site sakinlerinin geliri olarak değerlendirilecek. Ayrıca sosyal donatılarımızda buhar odası, alışveriş merkezleri, anfi tiyatro ve kamelya da yer alıyor" şeklinde konuştu.

Belarus'ta sitelerin elektrik ihtiyacının karşılanması için küçük nükleer enerji santralleri olduğunu, Almanya'da birçok konutun güneş panelleri ile elektrik ihtiyacını karşıladığını hatırlatan Sedat Kılınç, Almanya'da özellikle güneş panelleri ile gelişmiş sistemlerin bulunduğunu ve tercihlerini buradaki üretimden yana kullanacaklarını aktardı. Projelerinin ilk olma adına önemine işaret eden Kılınç, yenilenebilir enerji yatırımı ile ilgili bilginin duyulmasıyla birlikte çok sayıda insanın bilgi almak amacıyla kendilerine başvurduğunu söyledi. Kılınç, proje ile ilgili kısa zaman sonra tamamlanacak olan ön çalışma ile birlikte konut sahibi olmak isteyenlere tanıtımlar yapılacağını ifade etti. Kayseri genelinde 3 bin daire yaptıklarını aktaran Kılınç, 2 bin 500 dairenin de inşaatının devam ettiğini söyledi. Firma olarak bugüne kadar daire alan müşterilerine 'çifte anahtar' 'otomobil' gibi çeşitli kampanyalar düzenlediklerini kaydeden Kılınç, "Bu tür kampanyalarımıza devam edeceğiz" dedi.

Kobiden

Haberin Alındığı Kaynak»www.emlaktasondakika.com

EN SON EMLAK HABERLERİ

 • Dünya tıp tarihine geçecek 18:22

  Dünya tıp tarihine geçecek Türkiye'nin "kalp nakli yapılan en küçük hastası" olan Hayrünnisa Altandağ'ın, ilaçlarını kullanmadığı için risk altına giren hayatı, uygulanan tedaviyle yeniden kurtarıldı. Prof. Dr. Özdoğan:...

  EMLAK EKİ » 22.05.2015 18:22 F5Haber'de Oku
 • Çukurova'da buğday hasadı başladı 18:02

  Çukurova'da buğday hasadı başladı Türkiye'de buğday hasadının ilk yapıldığı bölgelerden Çukurova'da, verimin yüksek olması çiftçinin yüzünü güldürüyor.

  EMLAK EKİ » 22.05.2015 18:02 F5Haber'de Oku
 • Altın fiyatları, bugün çeyrek kaç lira? 17:47

  Altın fiyatları, bugün çeyrek kaç lira? Kapalıçarşı altın fiyatları bugün yükselişte. Çeyrek altın fiyatı bugün 167 lira, cumhuriyet altın fiyatı ise bugün 676 lira oldu.

  EMLAK EKİ » 22.05.2015 17:47 F5Haber'de Oku
 • Tunceli'nin tek tuğla fabrikası yeniden açıldı 17:17

  Tunceli'nin tek tuğla fabrikası yeniden açıldı Vali Kaymak: "Tabi bütün bunlar çözüm sürecine bağlı. Bu tür tesislerin kapalı olması işsizliği artırmakta. Açılması halinde de insanlar üretime katılmakta. Biz üretimi, istihdamı çok önemsiyoruz."

  EMLAK EKİ » 22.05.2015 17:17 F5Haber'de Oku
 • Uzmanlardan kene alarmı! 17:07

  Uzmanlardan kene alarmı! Kırım-Kongo kanamalı ateşi (KKKA), ilk olarak hastalığın ismini aldığı Kırım ve Kongo'da görülen, virüs denilen mikropların sebep olduğu ölümcül seyredebilen bir hastalık. Kırım-Kongo Kanamalı Ateşi...

  EMLAK EKİ » 22.05.2015 17:07 F5Haber'de Oku
 • THY'de 1 haziran değişimi 16:57

  THY'de 1 haziran değişimi TÜRK Hava Yolları (THY) uçaklarında iniş ve kalkışta insanın içine hüzün veren, karalar bağlatan müzikler değiştiriliyor.

  EMLAK EKİ » 22.05.2015 16:57 F5Haber'de Oku
 • Fakir iPhone'u geliyor! 16:57

  Fakir iPhone'u geliyor! Amerika merkezli teknoloji devi Apple, yeni modeli iPhone 6C'nin fotoğrafını paylaştı

  EMLAK EKİ » 22.05.2015 16:57 F5Haber'de Oku
 • Central Park'a rakip Esenler'den 16:32

  Central Park'a rakip "Esenler'den" Milli Savunma Bakanlığı'na tahsisli arazinin devredildiği Esenler Belediyesi, bu alanda "İnsan Yüzlü Şehir ve Şehir Parkı Projesi"ni hayata geçirmek için çalışmalara başladı.

  EMLAK EKİ » 22.05.2015 16:32 F5Haber'de Oku
 • 5 milyon dolarlık Kobi Vakfı 16:32

  5 milyon dolarlık Kobi Vakfı TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) önerisiyle projelendirilen ve Dünya Bankası, IMF ve OECD'nin de desteklediği Dünya KOBİ Forumu Vakfı (World SME Forum Foundation- WSF) resmen kuruldu.

  EMLAK EKİ » 22.05.2015 16:32 F5Haber'de Oku
 • O banka artık resmen Çinliler'in 15:47

  O banka artık resmen Çinliler'in GSD Holding'in Tekstilbank'taki hisselerinin ICBC'ye devrinin tamamlandığı açıklandı

  EMLAK EKİ » 22.05.2015 15:47 F5Haber'de Oku