Yasağa rağmen denize giren arkadaşlardan 1'i boğuldu, 6'sı kurtarıldı

Kocaeli'nin Kandıra ilçesinde yasağa rağmen denize girerek dalgalara kapılan 7 kişilik arkadaş grubundan 6'sı kurtarılırken, 1 kişi hayatını kaybetti.

Yasağa rağmen denize giren arkadaşlardan 1'i boğuldu, 6'sı kurtarıldı - Sayfa 1

Olay saat 17.30 sıralarında Kandıra ilçesine bağlı mavi bayraklı Kumcağız plajında meydana geldi. Tatil sezonu açılmadığı için henüz cankurtaran bulunmayan ve ‘Dalgalı denize girmek yasaktır’ ibareli tabelanın bulunduğu plaja gelen 7 arkadaş, denize girdi. 

Yasağa rağmen denize giren arkadaşlardan 1'i boğuldu, 6'sı kurtarıldı - Sayfa 2

Sert dalgaların vurduğu denizde gençlerin çırpınmaya başladığını görenler, durumu ihbar ederek yardıma koştu. Gençlerden 6'sı vatandaşlar tarafından sudan çıkarılırken, dalgalarla sürüklenen 1 kişi ise gözden kayboldu. Bölgeye gelen cankurtaran ekipleri, yaklaşık yarım saat su altında kalan Mustafa Berk'i (22) bularak, karaya çıkardı. Ambulans ile Kandıra Kazım Dinç Devlet Hastanesi'ne kaldırılan genç, doktorların tüm çabalarına rağmen kurtarılamadı. Jandarma olayla ilgili soruşturma başlattı 

Yasağa rağmen denize giren arkadaşlardan 1'i boğuldu, 6'sı kurtarıldı - Sayfa 3

‘ARADIĞIMIZ YERİN TAM TERSİ YÖNDE BULMUŞLAR’ 

Genci kurtarma çalışmalarına katılan İsmail Hızal, "Evin balkonunda oturuyorduk. Bir bağırış duyduk, ama genelde genç arkadaşlar aralarında oyun oynadıkları için pek dikkate almadık. Bir kalabalık o arkadaşların bağırdığı yöne doğru yöneldi. O arada benim yetişme şansım yoktu. Limandaki arkadaşımı arayarak tekneyle gelmelerini rica ettim. 

Yasağa rağmen denize giren arkadaşlardan 1'i boğuldu, 6'sı kurtarıldı - Sayfa 4

'Boğulma oluyor. Genç arkadaşlar biraz kalabalık' dedim. Onlar gelince ben de arabayla limana gidip, kendi teknemle buraya geldim. Bir müddet baktıktan sonra arkadaşların 2 kişiyi aldığını gördüm. Sağ salim kurtardılar. Bana, '1 kişi daha var. Etrafta dolan' diye işaret ettiler.