Elon Musk Türkçe bilen personel arıyor! İşte aylık vereceği maaş

Elon Musk’ın uydu internet hizmeti Starlink, Türkiye’de faaliyette bulunmak için resmi başvuru yaptı. Şirket şimdi saati 24 dolara Türkçe bilen personel arıyor.

VATAN VATAN
Elon Musk Türkçe bilen personel arıyor! İşte aylık vereceği maaş

Milyarder işinsanı Elon Musk, Türkçe bilen personel arıyor. Musk’ın uydu internet hizmeti Starlink, Türkiye’den kullanıcıların erişimine açılmak için gün sayıyor. Konu son olarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın BM Genel Kurulu için gittiği New York’ta Musk ile yaptığı görüşmede gündeme gelmişti. Bu toplantıdan sonra Starlink hizmetini sunan SpaceX şirketi, Türkiye’de operasyonlara başlamak için resmen talepte bulundu. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK), kısa sürede gerekli onayın verilmesi bekleniyor. Türkiye operasyonları için ilan veren şirket, müşteri destek sorumlusu arıyor. İlanda, bu pozisyonda görevli kişinin, “müşterilere donanım veya yazılım sorunları için teknik destek sağlamakla yükümlü” olduğu belirtiliyor.

ÇALIŞMA VİZESİ ŞART

En az lise diploması ve bir yıl deneyim aranan pozisyona başvurabilmek için ABD’de çalışma vizesine sahip olmak şart. İşe kabul edilenlere saatlik en az 24 Dolar (yaklaşık 650 TL) maaş ödeneceği, ayrıca yılda 3 hafta ücretli izin hakları olacağı da ilanın vurguları arasında.

GÜNDE 245 DOLAR

İş ilanında günlük ücret de açıklandı. SpaceX’in çalışanlara vereceği saatlik ücretler şu şekilde:

Müşteri Destek Görevlisi - Seviye 1: 22.00 dolar / saat - 10 saatlik çalışmada günlük 220 dolar.

Müşteri Destek Sorumlusu - Seviye 2: 24.50 dolar / saat - 10 saatlik çalışmada günlük 245 dolar.

ARANAN NİTELİKLER NELER?

Lise diploması veya denklik belgesine,

Müşteri destek pozisyonunda 1 yıldan fazla deneyime,

İyi derecede İngilizce ve Türkçeye sahip olmak gerekiyor.

Tatillerde çalışmaya müsait olmalı.

Hawthorne, CA (California / ABD) bölgesinde yaşıyor olmak (uzaktan çalışma imkanı yok).

ERDOĞAN GÖRÜŞMÜŞTÜ

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD’nin New York eyaletinde bulunan Türkevi’nde SpaceX’in kurucusu ve CEO’su Elon Musk’ı ağırladı. Musk ile yapılan toplantıda, Starlink hizmeti de masaya yatırıldı. Edinilen bilgilere göre, Erdoğan, Türkiye’de Tesla fabrikasının kurulmasının yanı sıra Starlink hizmetinin başlatılmasını istedi.

Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında VATAN internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi [email protected] adresimize gönderebilirsiniz.
SONRAKİ HABER