Uzmanından Aralık ayı ve 2024 yılı için altın uyarısı: 'Bu son tur, dediklerimi mutlaka uygulayın'

Altın fiyatları Aralık ayına hızlı yükselişle başladı. Bu artışlar devam ediyor. Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş yatırımcılara "Euro dolar paritesinde, euro TL kurunda, borsada, döviz kurlarında, altın fiyatlarında, gümüş fiyatlarında adını 'son tur' olarak koyduğumuz bu süreç bu hafta gerçekleşmiş oldu" diyerek uyarıda bulundu.

Uzmanından Aralık ayı ve 2024 yılı için altın uyarısı: 'Bu son tur, dediklerimi mutlaka uygulayın' - Sayfa 1

Altın fiyatları haftaya hızlı başladı. Pazartesi günü ons altın 2148 doları görürken gram altın 1997 lirayı test etti. Rekor seviyeyi test ettikten sonra altın 1870 TL'ye geri çekildi.
 

114
Uzmanından Aralık ayı ve 2024 yılı için altın uyarısı: 'Bu son tur, dediklerimi mutlaka uygulayın' - Sayfa 2

Cuma günü Amerika Birleşik Devletleri'nde tarım dışı istihdam verisi, önümüzdeki hafta ise enflasyon verisi açıklanacak. Öte yandan FED faiz kararı ise 12 Aralık ile 13 Aralık'ta gerçekleşecek toplantılar sonrası açıklanacak.
 

214
Uzmanından Aralık ayı ve 2024 yılı için altın uyarısı: 'Bu son tur, dediklerimi mutlaka uygulayın' - Sayfa 3

İslam Memiş'ten 2024 uyarısı
Peki, altın fiyatları neden düşüyor? Piyasa nasıl seyredecek? Altın ve Para Piyasaları uzmanı İslam Memiş bu etkenlerin emtia fiyatlarını pozitif yönde etkileyen faktörler olduğunu belirtmiş ve altın fiyatlarında yükselişin sürebileceğini ifade etmişti. Uzman isim ons ve gram altın için yeni bir uyarıda bulundu ve 2024 yılını işaret etti.

314
Uzmanından Aralık ayı ve 2024 yılı için altın uyarısı: 'Bu son tur, dediklerimi mutlaka uygulayın' - Sayfa 4

Ons altın için açıklamada bulunan uzman isim, "2 bin 24 dolar seviyesinde. Pazartesi günkü videomda 2.020 dolar destek seviyesini takip edeceğimi ifade etmiştim" diyerek yaptığı uyarıyı anımsattı:
 

414