Uzayda çekilen ilk uzun metrajlı film The Challenge! Önümüzdeki ay vizyona girecek

Uzayda çekilmesi nedeniyle sinemaseverler tarafından merakla beklenen "The Challange (Вызов)" filminin yönetmenliğini Rus Klim Shipenko yaptı. Filmin ilk kez yayınlanan fragmanı yayınlandı ve sinemaseverlerin oldukça ilgisini çekti.

Uzayda çekilen ilk uzun metrajlı film The Challenge! Önümüzdeki ay vizyona girecek - Sayfa 1

Yönetmenliğini Rus Klim Shipenko'nun yaptığı uzaydan görüntülerin yer aldığı ilk uzun metrajlı "The Challenge" adlı film önümüzdeki ay vizyona giriyor . 

Uzayda çekilen ilk uzun metrajlı film The Challenge! Önümüzdeki ay vizyona girecek - Sayfa 2

Uzayda çekilmesi nedeniyle sinemaseverlerin merakla beklediği "The Challenge" (Вызов) filminden görüntüler geldi. Yönetmenliğini Rus Klim Shipenko'nun yaptığı film, Ukrayna savaşından önce Rusya’da çekildi. "The Challenge" filminin en dikkat çeken yanı, filmin bir bölümünün uzayda çekilmiş olması. İlk kez sinema tutkunlarının karşısına çıkan fragmanıyla da dikkat çeken film, Rusya’nın yeni uzay filmi olarak sinema dünyasındaki yerini almaya hazırlanıyor.

Uzayda çekilen ilk uzun metrajlı film The Challenge! Önümüzdeki ay vizyona girecek - Sayfa 3

tv100.com'da yer alan habere göre film, cerrah Zhenya'nın Uzay İstasyonu’nu ziyaret etmesini ve Dünya’ya dönemediği için uzayda hapsolmuş hasta bir kozmonotun hayatını kurtarmak için verdiği mücadeleyi konu alıyor.

Uzayda çekilen ilk uzun metrajlı film The Challenge! Önümüzdeki ay vizyona girecek - Sayfa 4

Filmde cerrah Zhenya’yı, Rus oyuncu Yulia Peresild canlandırıyor. Hasta rolünü ise gerçek hayatta kozmonot olan Oleg Novitskiy canlandırıyor. Ayrıca filmde Milos Bikovich, Vladimir Mashkov, Anton Shkaplerov, Pyotr Dubrov, Elena Valyushkina, Varvara Volodina, Andrey Shchepochkin ve Alexander Baluev rol alıyor.