Türkiye'nin konuştuğu vahşette kritik gelişme!

Eskişehir'de İlkay-Emel T. çifti ile 4 yaşındaki çocukları Ali D.'un evlerinde bıçaklanarak öldürülmeleriyle ilgili yürütülen soruşturmada yeni bir gelişme yaşandı. Korkunç olayda, gözaltına alınanların sayısı 10'a yükseldi. İlkay T.'nin ilk eşinden olan Buğra Can T.'nin de aralarında olduğu 3 şüpheli için savcılıktan ek gözaltı süresi alınırken, 7 yeni şüpheliden 2'sinin kadın olduğu öğrenildi.

İlkay T. ile ikinci evliliğini yapan Emel T.'nin İzmir'de yaşayan kızı Beyzanur K., geçen salı günü annesine telefonla ulaşamayınca polisten yardım istedi.

121

DHA'nın haberine göre, ihbar üzerine polis ekipleri, telefon dükkanları bulunan İlkay-Emel T. çiftinin, yeni taşındıkları Odunpazarı ilçesi Deliklitaş Mahallesi Hamamyolu Caddesi´ndeki bir apartmanın 5´nci katındaki evine gitti. Kapının kapalı olması üzerine çilingir yardımıyla girlen evde İlkay T.(42),eşi Emel T. (41) ile çiftin 4 yaşındaki oğulları Ali D. bıçaklanarak öldürülmüş halde bulundu. İlkay T.´nin 7, Emel T. ve D.´nin 3´er kez bıçaklandığı saptandı.

 

 

221

KAPIDA ZORLAMA OLMAMASI TANIDIK ŞÜPHESİNİ DOĞURDU

Cinayetin ardından hemen araştırma başlatan Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri, çevredeki MOBESE ile güvenlik kameralarının görüntülerini incelemeye aldı.

321

İlkay Tokkal'ın ilk eşinden olan Buğra Can T.

Polis ekiplerince evde yapılan incelemede İlkay T.´nin eşi ve çocuğuyla birlikte önceki akşam cep telefonu dükkanını kapattıktan sonra eve geldikleri, yemek sipariş verip yedikleri, kapıda herhangi bir zorlama olmadığı belirlendi. Bunun üzerine katil zanlısının tanıdık biri olma ihtimali üzerinde duruldu. Polis, apartmanın giriş katında iş yerleri bulunan çiftin komşuların ifadesine de başvurdu.

421