Tofaş fiyatı sıfır otomobil alacakları çıldırttı; 2022 model iddiası ortalığı karıştırmıştı

Kuş serisi modellerinin en dikkat çeken ve en çok tercih edilenleri arasında yer alan Tofaş Doğan L için bomba bir haberimiz var. Geçtiğimiz günlerde Tofaş Şahin'in yeniden üretime geçeceği üstelik elektrikli olacağı yönündeki iddialar ortalığı kasıp kavurmuştu. Bu haberimizde ise yer alan Tofaş L modeli inanılmaz bir fiyatla satıldı. Detaylar haberimizde…

Tofaş fiyatı sıfır otomobil alacakları çıldırttı; 2022 model iddiası ortalığı karıştırmıştı - Sayfa 1

Türkiye'nin en çok tercih edilen araçlarından biri olan Tofaş'ın Doğan L model otomobili rekor fiyattan satıldı. Dış görünümü, iç tasarımı ve motoru adeta fabrikadan çıktığı gibi duran otomobil, 250 bin lira satış bedeliyle yeni sahibini buldu. Araç piyasasına bir dönem damgasını vurmuş ve günümüzde ise eşine nadir rastlanan 7 bin 779 kilometredeki 1991 model otomobil, 24 yıldır trafiğe çıkartılmıyor. Lastiklerinin yere değmemesi için de sehpa üzerinde tutuldu.

Tofaş fiyatı sıfır otomobil alacakları çıldırttı; 2022 model iddiası ortalığı karıştırmıştı - Sayfa 2

Ankara’da galericilik yapan Sedat Oymak, yaptığı açıklamada, 250 bin liradan satın aldığı otomobilini koleksiyonunda sergileyeceğini söyledi.

Tofaş fiyatı sıfır otomobil alacakları çıldırttı; 2022 model iddiası ortalığı karıştırmıştı - Sayfa 3

“TÜRKİYE’DEKİ TEK SIFIR ARAÇ OLDUĞU İÇİN O PARAYI VERDİK”
Eski araba meraklısı olduğunu belirten Oymak, “Aynı araçların Murat 131 Murat 124 serisi var bizde. Onların yanına da bunları almaya karar verdik. Sağ olsun Fatih kardeşimiz de bizi kırmadı. Koleksiyonumuza bir araç daha kattık. Biz eskiden beri bu arabaların sevdalısıyız. Bu arabanın da sıfır olması bizi çok cezbetti.

Tofaş fiyatı sıfır otomobil alacakları çıldırttı; 2022 model iddiası ortalığı karıştırmıştı - Sayfa 4

Fiyat olarak bu arabayı 250 bin liraya aldık. Araba fiyatlarının baya bir yükselmesinden dolayı gönül istiyor ki daha ucuz almak ama emsali ve benzeri olmadığı için Türkiye’deki tek sıfır araç olduğu için o parayı verdik” dedi.