Microsoft yapay zeka tarafında önemli bir adım daha atıyor

Perşembe günü büyük ölçüde yapay zeka odaklı yıllık Surface etkinliği sırasında Microsoft, üretken yapay zeka asistanı Copilot'un da Bing ve Edge'de alışveriş konusunda yardımcı olmaya hazır olacağını duyurdu.

TEKNOLOJİOKU TEKNOLOJİOKU
Microsoft yapay zeka tarafında önemli bir adım daha atıyor

Genel anlamda şirket, Copilot'u Windows, Edge ve daha fazlası dahil olmak üzere tüm amiral gemisi ürünlerinin bir parçası haline getirmeyi planlıyor. Özellikle alışveriş söz konusu olduğunda, Copilot bir stile karar vermenize, belirli bir ürünü bulmanıza ve elbette sonunda onu satın almanıza yardımcı olabilir.

Ancak yeni lansman, aslında yenilik yapmaktan ziyade rakiplerine yetişmeye çalışmakla ilgili olabilir. Örneğin Google Lens, yalnızca fotoğraflarını çekerek satın alacağınız ürünleri bulmanızı sağlıyor. Bu, arama çubuğuna yazmak için doğru kelimeleri bilmeseniz bile, aradığınız şeye uygun sonuçları bulabileceğiniz anlamına geliyor. Google, Bard AI sohbet robotunun daha alakalı ve eyleme dönüştürülebilir sohbet robotu yanıtları sağlamasına yardımcı olmak için verilerinizi Lens dahil olmak üzere şirketin uygulamalarında kullanmaya bile başladı.

Microsoft yapay zeka tarafında önemli bir adım daha atıyor

Alışveriş için Copilot, aramanıza dayalı olarak size özel öneriler sunmak üzere ek sorular sorarak çalışıyor. Copilot ile arama yapmak için bir fotoğraf veya kayıtlı görselin kullanılması yakında kullanıma sunulacak.

Copilot AI, 26 Eylül'de cihazlara dağıtılmaya başlayacak. Microsoft, perşembe günkü etkinliğinin önemli bir bölümünü AI ürünündeki güncellemeler hakkında konuşarak geçirdi. Şu anda Microsoft platformlarında farklı yinelemelerle dağınık bir kurulum olsa da, Copilot'a yapılacak bir güncelleme, tüm ürünleri kapsayan tek bir üretken yapay zeka asistanı oluşturacak.

Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında TEKNOLOJİOKU internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi [email protected] adresimize gönderebilirsiniz.
SONRAKİ HABER