Google zam işini iyice abarttı!

Dünyanın en büyük teknoloji markalarından biri olan Google, ülkemizde de hizmet veren Google Domains servisi için eşi benzeri görülmemiş bir fiyat güncellemesine gidiyor.

TEKNOLOJİOKU TEKNOLOJİOKU
Google zam işini iyice abarttı!

Gerek ülkemizde gerekse de dünya genelinde hemen her türden mal ve hizmet fiyatında artış yaşandığı bir gerçek. Bununla birlikte özellikle ülkemizde döviz kuru ve enflasyon etkisi nedeniyle zamsız bir günümüz olmuyor desek yeridir. Tabi yine de bazen öylesine yüksek tutarlı fiyat güncellemeleri görüyoruz ki, o kadar alışmışlığımıza rağmen “yok artık bu da ne” şeklinde tepki vermekten kendimizi alıkoyamıyoruz.

Dünyanın en büyük teknoloji markalarından biri olan Google tarafından tüm dünya genelinde verilen Google Domains hizmetinde yaşanacağı iddia edilen fiyat güncellemesi de, yine bizlere bu türden bir tepki verdireceğe benziyor. Gelen ilk bilgilere göre, Google Domains servisinde bugüne kadar 75-TL olan yıllık domain ücreti, 29 Temmuz 2022 tarihinden itibaren 195-TL’ye çıkarılacak.

Google zam işini iyice abarttı!

Orana vurduğumuz zaman %150’nin üzerinde bir artışa tekabül eden bu fiyat güncellemesi, son zamanlarda bir ürüne tek kalemde yapılan en yüksek oranlı zam işlemlerinden biri olabilir.

Öte yandan her ne kadar şu an için Google tarafından yapılmış resmi bir açıklama olmasa da, yine de ateş olmayan yerden duman çıkmaz diyebiliriz. Bu nedenle eğer yakın zamanda Google Domains’de kayıtlı bir domaininizi süresini yenilecekseniz ya da yeni bir domain kaydı yapacaksanız elinizi çabuk tutmanızı öneririz.

Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında TEKNOLOJİOKU internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.
SONRAKİ HABER