Google Gemini mobil uygulaması daha fazla bölgede kullanıma sunuldu

Google'ın yenilikçi mobil uygulaması Gemini, kullanıcıların beğenisine sunulduğu yeni bölgelerle global bir yayılma gösteriyor.

TEKNOLOJİOKU TEKNOLOJİOKU
Google Gemini mobil uygulaması daha fazla bölgede kullanıma sunuldu

Bu genişleme, uygulamanın özelliklerinden ve kullanıcı deneyiminden daha fazla insanın faydalanmasını sağlayarak teknoloji devinin erişimini artırıyor. Gemini'nin sunduğu benzersiz özellikler, onu sadece bir uygulamadan çok daha fazlası yaparken, Google'ın bu adımı dijital dünyada yeni bir dönemi simgeliyor.

Google’ın Bard olarak tanıttığı yeni mobil uygulaması Gemini, Latin Amerika, Afrika, Asya Pasifik ve Kanada dahil olmak üzere daha fazla bölgede kullanıma sunuluyor. Gemini ürün lideri Jack Krawczyk tarafından yapılan açıklamaya göre, Google, hizmeti mümkün olan en kısa sürede Avrupa’ya da getirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Eğer Gemini’yi denemek için sabırsızlanıyorsanız, Android cihazınıza uygulamayı yan yükleyerek deneyebilirsiniz. Amerikan İngilizcesi olarak Google Asistan dili ayarlandığında, Gemini’nin Avrupa’da da beklenildiği gibi çalıştığını doğrulayabiliyoruz. Ancak, Gemini’yi kurup ayarladığınızda, Google Asistanınızın yerini alacağını unutmayın.

Google Gemini mobil uygulaması daha fazla bölgede kullanıma sunuldu

Gemini, Google Asistan’ın yapabildiği bazı temel işlevleri, örneğin alarm ve hatırlatıcı ayarlama, uygulama başlatma ve akıllı ev cihazlarını kontrol etme gibi işlemleri henüz yerine getiremiyor. Ancak, Google, Gemini üzerinde daha fazla özellik ekleyip hataları gidermek için yoğun bir şekilde çalıştığını açıkladı. Bu durum, Gemini’nin halen geliştirme aşamasında olduğunu ve zamanla iyileştirileceğini gösteriyor. Google’ın bu yeni adımı, kullanıcı deneyimini zenginleştirmeyi ve teknolojik yenilikleri sürekli olarak hayatımıza entegre etmeyi amaçlıyor. Bu genişleme, Google’ın küresel pazardaki varlığını güçlendirirken, kullanıcıların yeni teknolojileri deneyimleme fırsatını genişletiyor.

Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında TEKNOLOJİOKU internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.
SONRAKİ HABER