Bitcoin giderek artıyor! 50.000$’dan sonra uzun vadeli hedef 100.000$ mı ?

Bitcoin fiyatı, ETF düşüşünü sildi ve yatırımcıların gözü kısa sürede 50 bin dolar seviyesinde. Kripto para piyasasının dinamikleri hızla değişirken, Bitcoin'in son hareketleri yatırımcıları hem heyecanlandırıyor hem de yeni zirvelere ulaşma potansiyelini gösteriyor.

TEKNOLOJİOKU TEKNOLOJİOKU
Bitcoin giderek artıyor! 50.000$’dan sonra uzun vadeli hedef 100.000$ mı ?

Bitcoin'in fiyatı, 12 Şubat'ta Wall Street açılışında yeniden son iki yılın zirvelerine yaklaşırken, kurumsal alımlar üzerine artan iyimserlikle 49.795$'a kadar yükseldi. Cointelegraph Markets Pro ve TradingView verilerine göre, BTC fiyat hareketleri, varlığı 49.000$'ın üzerine taşıdı.

Önceki gün kapanışı, boğaların başlangıçta kendi başlarına ayakta kalmayı başardığı ve piyasayı takip eden saatlerde 1.000$ düşüşle 48.800$ seviyesinden geri çekilmeden önce bir ayın en yüksek seviyelerini gördü. Önemli dirençlerin üzerinde, alıcılar ve satıcılar arasındaki çekişme günün ana konusuydu. Popüler yatırımcı ve eğitim içeriği oluşturucu Mac, takipçilerine X üzerinden, "$BTC'nin önceki zirvenin altında birleştiğini" belirterek, "Bunu son gördüğümde, fiyatın yükseldiğini görmüştük. Kısa sürede 50.000$'ı göreceğimizi düşünüyorum" dedi.

Bitcoin giderek artıyor! 50.000$’dan sonra uzun vadeli hedef 100.000$ mı ?

Öte yandan, başka bir yatırımcı Jelle, BTC/USD'nin zaten tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmak için mükemmel bir konumda olduğunu öne sürdü, şimdi yaklaşık 20.000$ uzakta. "Tarihsel olarak, Bitcoin'in bu aralığın diğer ucuna ulaşması çok uzun sürmez," dedi ve yanına bir grafik ekledi.

Cointelegraph'ın bildirdiğine göre, bazıları 50.000$ konusuna dikkatli yaklaşıyor, bunlar arasında ticaret kaynağı Material Indicators'ın kurucu ortağı Keith Alan da var. BTC/USD'nin, 12 Şubat'ta bir X gönderisinde, desteği tekrar test etmesinin iyi olacağını yazdı, ancak yatırımcıların konsolidasyon senaryosunu kesin olarak kabul etmemeleri gerektiğini belirtti. "Bitcoin'in desteği yeniden test etmesi, bir R/S dönüşümünü onaylaması ve bir sonraki yükseliş için bir temel oluşturması sağlıklı olurdu, ancak tersi senaryoya da hazırlıklı olmalıyız," diye ekledi. "50k için çok fazla hissiyat var ve fiyat Altın Cep (.618 Fib)’i kırarsa fiyatı yavaşlatacak çok fazla talep likiditesi yok. Eğer olursa, kısa pozisyonlar ciddi şekilde sıkıştırılacak." Bu arada, hafta başında Amerika Birleşik Devletleri'nde yer alan Bitcoin borsa yatırım fonları (ETF'ler) artan ilgi gördü.

Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında TEKNOLOJİOKU internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.
SONRAKİ HABER