PlayStation 5'in fiyatı açıklandı: 8 bin 299 TL

Sony'nin beklenen yeni konsolu PlayStation 5 Türkiye fiyatı sonunda açıklandı. Sony, PlayStation 5'in (PS5) Türkiye'de satışa sunulacağı fiyatı 8 bin 299 TL olarak açıkladı. Açıklamada ayrıca "Tavsiye edilen perakende satış fiyatıdır; ürünün Türkiye’de satışa sunulacağı tarihteki maliyetlere ve mali yükümlülüklere göre değişiklik gösterebilir" ifadesine yer verildi.

Takip et

Microsoft, geçtiğimiz ay itibariyle yeni Xbox Series S ve Xbox Series X oyun konsollarının Türkiye satış fiyatlarını açıklamıştı. Yeni Xbox modelleri için belirlenen satış fiyatları sırasıyla 4.699 TL ve 7.499 TL olarak duyuruldu. Bugün ise Sony tarafından bir atak geldi ve PlayStation Türkiye tarafından yeni PlayStation 5 oyun konsolunun Türkiye fiyatı resmen açıklandı.

PlayStation Türkiye'nin resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada, PS5'in Türkiye'de 8 bin 299 TL'ye satışa sunulacağı duyuruldu. Açıklamada ayrıca "Tavsiye edilen perakende satış fiyatıdır; ürünün Türkiye’de satışa sunulacağı tarihteki maliyetlere ve mali yükümlülüklere göre değişiklik gösterebilir" dendi.

Aynı açıklamaya göre PlayStation 5, Türkiye'de 19 Kasım'da satışa sunulacak.
 
 
 

SONRAKİ HABER