Yiğit Şardan resmen Galatasaray’ın 6. başkan adayı!

Galatasaray’da 19 Haziran’da yapılacak genel kurul ve başkan seçimlerinde 6. aday Yiğit Şardan oldu.

F5HABER F5HABER

Şardan ve ekibi başvurunun son gününde bugün saat 16.00-17.00 gibi listesini Galatasaray Divan Kurulu Başkanlığı’na verecek.

Yiğit Şardanın listesinde Galatasaray 2. Başkanı Abdurrahim Albayrak da olacak.

YİĞİT ŞARDAN KİMDİR?
Milli bir sporcu olan Yiğit Şardan Galatasaray Spor Kulübü'nde başkan yardımcılığı, Basketbol Federasyonu'nda yönetim kurulu üyeliği yaptı ve halen F1 Komitesi kurucu üyesi. Şardan 2009-2011 yılları arasında Reklamcılar Derneği Başkanlığı yaptı.

1963 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Yiğit Şardan, ilkokulu Bursa Özel İnal Ertekin'de, ortaokulu Galatasaray Lisesi'nde, liseyi Robert College'de, üniversiteyi ise İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği bölümünde okumuştur.

1983 yılında başladığı Güzel Sanatlar Reklamcılık A.Ş.'ne 1988 yılında ortak olmuş ve o günden beri de yönetim kurulu üyeliği ve ajans başkanlığı görevini sürdürmektedir.

1992-1993 yıllarında ATV'nin kuruluşunu gerçekleştiren Yiğit Şardan, daha sonra Güzel Sanatlar grubuna murahhas aza olarak geri dönmüştür.

2004 yılında Güzel Sanatlar Şirketler Grubu’nun yönetim kurulu başkanlığını üstlenen Yiğit Şardan; Güzel Sanatlar / Saatchi&Saatchi, MG Inıatıve, Content Media, Med Yapım Televizyon Yapımcılık, Ping, Coolshark, Netbook Media, Blab, Ideas Sports Marketing ve Spark Stratejik Planlama şirketlerinin ortağıdır.

Kendisi de milli bir sporcu olan Yiğit Şardan Galatasaray Spor Kulübü’nde başkan yardımcılığı, Basketbol Federasyonu’nda yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. Halen F1 Komitesi kurucu üyesi olan Şardan, 2009-2011 yılları arasında Reklamcılar Derneği Başkanlığı yapmıştır.

YİĞİT ŞARDAN LİSTESİNDE KİMLER VAR?
Abdürrahim Albayrak
Yusuf Günay
Dinçer Azaphan
Levent Karadeniz
Dinçer Acar
Ömer Cansever
Mahmut Recevik

SONRAKİ HABER