Fenerbahçe'den TFF'ye sürpriz başvuru! Süper Kupa maçına yabancı hakem atanmazsa mücadeleye çıkmayacaklar

Fenerbahçe'den flaş bir hamle daha geldi. Sarı-lacivertliler, Süper Kupa maçına yabancı hakem atanmaması durumunda maça çıkmayacağını TFF'ye resmen iletti.

F5HABER F5HABER
Fenerbahçe'den TFF'ye sürpriz başvuru! Süper Kupa maçına yabancı hakem atanmazsa mücadeleye çıkmayacaklar

Fenerbahçe'de yapılan tarihi kongre sonrası yeni kararlar alındı. Toplantının ardından yetkililer kendi arasında karara vararak Süper Kupa için taleplerini netleştirdi.

YABANCI HAKEM OLMAZSA MAÇA ÇIKILMAYACAK
Yağız Sabuncuoğlu'nun haberine göre; Fenerbahçe, Süper Kupa maçına yabancı hakem atanmazsa maça çıkmayacağını TFF'ye resmen iletti. TFF'nin bu talep sonrası toplandığı öğrenildi.

FENERBAHÇE'YE KONGREDE VERİLEN YETKİLER
1. Uygun bir tarihe ertelenmemesi ve yabancı hakem atanmaması halinde 2023 Süper Kupa müsabakasına çıkmamak veya 2023 Süper Kupa müsabakasına Futbol U19 takımıyla katılmak

2. Önümüzdeki sezondan itibaren 2 sezon Türkiye Kupası'na katılmamak veya önümüzdeki 2 sezon U19 takımıyla katılmak

3. Türkiye'de futbol faaliyetlerimizle ilgili kararlardan bağımsız olarak her halükarda yurt dışı yapılanması hususlarında gerekli yol haritasını belirlemek ve hayata geçirmek

4. Futbol paydaşları dışında yapılan müdahaleler ile Türk futbolunun geldiği ve sürdürülemez nokta itibarıyla UEFA ve FIFA'nın ilgili kurullarına gerekli aksiyonların alınması için başvuruda bulunmak.

SONRAKİ HABER