Erdoğan görüşmesi yorumu: “Muhatap olarak benim alınmam gerekirdi”

İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, katıldığı canlı yayında, eski Genel Başkan Meral Akşener ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın görüşmesine ilişkin konuştu. Dervişoğlu, görüşmeden daha önce haberinin olmadığını, bu ziyareti İletişim Başkanlığı’nın sosyal medyada yaptığı paylaşımla öğrendiğini belirterek, “Beni ilgilendiren tarafı İYİ Parti’nin genel başkanı ben iken Sayın Erdoğan’ın Sayın Akşener ile görüşmesi. Muhatap olarak benim alınmam gerekirdi” diye konuştu.

F5HABER F5HABER
Erdoğan görüşmesi yorumu: “Muhatap olarak benim alınmam gerekirdi”

İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, Habertürk TV’de Faruk Aksoy’un gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Dervişoğlu, eski Genel Başkan Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ziyaret etmesine ilişkin konuştu.

Dervişoğlu, Akşener-Erdoğan görüşmesinden daha önce haberinin olmadığını belirterek, görüşmeyi İletişim Başkanlığı’nın sosyal medyada yaptığı paylaşımla gördüğünü belirtti. Görüşmeden çıktıktan sonra Akşener’in kendisini bilgilendirdiğini aktaran Dervişoğlu, Akşener’in Erdoğan ile görüşmesinde Türkiye ile ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulunduklarını söylediğini aktardı.

Görüşmeyi olumlu bulmadığını vurgulayan Dervişoğlu, “Beni ilgilendiren tarafı İYİ Parti’nin genel başkanı ben iken Sayın Erdoğan’ın Sayın Akşener ile görüşmesi. Muhatap olarak benim alınmam gerekirdi. Erdoğan’ın benle değil Akşener ile görüşmesi normal değil anormalliğin sebebi de biz değiliz. Bazı insanlar boyuna posuna bakmadan Hasan Dağı’na oduna gitmeye kalkışırlarsa şayet işte o zaman benden ummadıkları bir tepkiyi görebilirler. Ben bu partinin genel başkanıyım, partinin dününe bugününe yarınlarına sekte vuracak adımlara izin vermem. Ben kimsenin memuru değilim.” diye konuştu.

Dervişoğlu, 6 Haziran Perşembe günü Halk TV’de katıldığı programda, kendisine henüz bir davet gitmeden Erdoğan’ın, Akşener’le görüşmesinden rahatsız olmadığını söyledi, “Benim bir tepkim yok çünkü bu tür durumlardan rahatsız olmam. Öncelikle kendimden mesulüm” dedi. Erdoğan’ın Akşener’e cumhurbaşkanı yardımcılığı teklif ettiği iddiası için “İhtimal vermem” diyen Dervişoğlu, Akşener’in geçmişteki tutumlarına ters bir açıklaması olmadığını söyledi.

SONRAKİ HABER