Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Özgür Özel görüşmesi sona erdi!

AK Parti Genel Merkezi'nde gerçekleşen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve CHP lideri Özgür Özel görüşmesi sona erdi. Görüşme, 1 saat 35 dakika sürdü.

F5HABER F5HABER
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Özgür Özel görüşmesi sona erdi!

K Parti Genel Merkezi'nde gerçekleşen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve CHP lideri Özgür Özel görüşmesi sona erdi. Görüşme, 1 saat 35 dakika sürdü.

Görüşme sonrası herhangi bir açıklama yapılmadı.

Görüşme 8 yıl sonra bir ilk niteliğinde. AK Parti ve CHP genel başkanları 2016'dan sonra ilk kez bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Özgür Özel görüşmesi sona erdi! - Resim : 1

Özel'i genel merkez kapısında, AK Parti Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş karşıladı.

Özel ve beraberindekiler karşılamanın ardından içeriye geçti.

Erdoğan ile Özel'in görüşmesi saat 16.04 sıralarında başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Özgür Özel görüşmesi sona erdi! - Resim : 2

ELİTAŞ VE TAN DA GÖRÜŞMEDE YER ALIYOR

Görüşmenin baş başa yapılacağına vurgusu yapılırken zirveye CHP adına İstanbul Milletvekili Namık Tan’ın da girdi. AK Parti’de de Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş görüşmeye katıldı.

İki ismin görüşmeye dahil olmasa da konuşulanları yazılı olarak kayda geçirmesi bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Özgür Özel görüşmesi sona erdi! - Resim : 3

SÜREÇ BAYRAM TEBRİĞİYLE BAŞLADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Özel'i bir araya getirecek süreç, CHP Genel Başkanı'nın Erdoğan’a açtığı bayram tebriği telefonu ile başladı.

Erdoğan ve Özel, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 104'üncü açılış yıl dönümü nedeniyle düzenlenen 23 Nisan resepsiyonunda kısa bir görüşme gerçekleştirmişti. O görüşmede bir araya gelme kararı alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Özgür Özel görüşmesi sona erdi! - Resim : 4

GÜNDEM YENİ ANAYASA

AK Parti Genel Merkezi'nde saat 16.00'da başlayan görüşmede ana gündem maddesi yeni anayasa. Erdoğan, Irak dönüşü gazetecilere yaptığı açıklamada, "CHP'nin de değişime destek verecebileceği inancındayım." ifadelerini kullanmıştı.

Özgür Özel'in çantasında ise anayasa dışında, borçları nedeniyle sıkıntı yaşayan yerel yönetimlerin gelir kaynaklarının artırılması olacak.

Öte yandan belediyelerin merkezi yönetimden onay bekleyen projeleri, hayat pahalılığı, emekli aylıkları, ve atama bekleyen öğretmenler gündemindeki diğer başlıklar olacak.

Kritik görüşme öncesi eski CHP genel başkanları Kemal Kılıçdaroğlu, Altan Öymen, Hikmet Çetin ve Murat Karayalçın ile telefonda görüşen Özel, Erdoğan'la yapacağı görüşmeye ilişkin görüş ve önerilerini aldı.

SONRAKİ HABER