SGK'dan emekliye kötü sürpriz 'Emekli maaşlarını alamayacaklar'

SGK’dan emeklilere kötü sürpriz geldi. SGK’nın bazı kişilere emekli maaşı ödemeyeceğine dair açıklama yapıldı. SGK Uzmanı Özgür Erdursun konu ile ilgili açıklamada bulundu.

SGK'dan emekliye kötü sürpriz 'Emekli maaşlarını alamayacaklar' - Sayfa 1

Türkiye’de emeklilik sisteminde tartışmalar hız kesmiyor. Uzun yıllar boyunca EYT mücadelesi veren ve bu mücadelenin sonucunda kısmen de olsa haklarını geri alan EYT’liler Mart ayının başından itibaren SGK’ya emeklilik başvurusunda bulunuyorlar.

SGK'dan emekliye kötü sürpriz 'Emekli maaşlarını alamayacaklar' - Sayfa 2

Uzun süre EYT düzenlemesinin hayata geçirilmesini bekleyen vatandaşlar, mart ayında çıkarılan yasa ile birlikte erken emeklilik hayaline kavuşmuş oldu. Yaklaşık 2 milyon 250 bin kişi emeklilik hakkı elde etti ancak Mart ayında başvuru yapan emekli adaylarının bir kısmı hala başvurularından sonuç alamadı.

 

SGK'dan emekliye kötü sürpriz 'Emekli maaşlarını alamayacaklar' - Sayfa 3

Bu kişiler çok ciddi maddi kayıplarla karşı karşıya kalacaklar. Yaşanacak mağdurluğu ise Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun açıkladı.

SGK'dan emekliye kötü sürpriz 'Emekli maaşlarını alamayacaklar' - Sayfa 4

EMEKLİ MAAŞLARI ALAMAYACAKLAR

Konu ile ilgili açıklamada bulunan SGK Uzmanı Özgür Erdursun, “Hükümet yetkilileri EYT’lilerde emekli aylığı bağlama süreci birkaç ay sürer Mayıs ayına kadar biter demişlerdi, biz Ekim ayını bulur hatta geçebilir demiştik, onbinlerce EYT’li müracaatta bulunmasına rağmen aylardır emekli aylığı bağlanmadı, emeklilik dosyalarında herhangi bir sorun var mı, bunu da bilmiyorlar!