Şenol Güneş: Oyuncularımı alınlarından öpüyorum

Türkiye A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, oynayacakları Norveç maçından da iyi bir sonuç alırlarsa büyük avantajla döneceklerini ifade ederken, alınan Hollanda galibiyetinden dolayı oyuncularını alınlarından öptüğünü ifade etti.

2022 Dünya Kupası Elemeleri'nde Hollanda'yı konuk eden A Milli Takım'da teknik direktör Şenol Güneş, karşılaşma öncesinde konuştu.

2022 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri G Grubu ilk maçında Türkiye evinde Hollanda’yı 4-2 mağlup etti. Müsabakanın ardından basın toplantısında açıklamalarda bulunan Türkiye A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, 2022 Dünya Kupası için ilk maçlarında güçlü bir takım ile oynadıklarını ifade ederek, “Başlangıcı iyi yapmak istiyorduk. İnancımız güvenimiz yerindeydi. Maça iyi başladık ve düşündüğümüz gibi geçti. Sonra kazanan biz olduk. Rakibin hücuma dönük teknik oyuncuları vardı. Zaman zaman biraz daha geriye dönük oynayıp hatalar yaptık. Doğruları fazla olan takım olarak kazandık. 2022 Dünya Kupası için iyi başladık. Temennim bundan sonraki maçların daha iyi olması. Deplasmanda zor bir maç oynayacağız Norveç’te. En güçlü iki takımla üst üste oynayacağız. Bu akşamdan itibaren bu maçı unutup Norveç maçına hazırlanacağız” dedi.

“Oyuncularımı alınlarından öpüyorum”
Pandemi döneminin kendileri için de rakip için de zor geçtiğini söyleyen Güneş, “Takımlar kısa sürede 3 maç yapacaklar. Kampın 2. gününden sonra idman yapıp maç oynuyorsunuz. Bazı oyuncular hastalanabilip, sakat olabiliyor. Burada bütün bunları bunun dışında tutarak sadece bu maça odaklandık. Maça çıkarken oyunculara, ‘Çıkıp en iyisini yapıp, keyif almaya çalışın. Rakibin zor olduğunu biliyoruz. Kendi oyunumuzu ne kadar kullanıyorsak onu yapacağız’ dedim. Her maça kazanma duygusuyla çıkıyoruz. Oyuncularımı tebrik edip alınlarından öpüyorum” ifadelerini kullandı.

“Burak’ın yazılması gereken bir hikayesi var”
Maçta 3 gol atarak yıldızlaşan Burak Yılmaz ile ilgili konuşan Şenol Güneş, “Burak ile ilgili bir kelime konuşarak tarif etmek mümkün değil. Onun hikayesi var. Onun yazılması gereken bir hikayesi var. Övgüler yaparak maçın ambiansını değiştirmek istemiyorum. Burak gidecektir ama bıraktığı izler önemlidir” diye konuştu.