Şehit polisin oğlunun resimleri, sergiye çıktı

Ankara'da, şehit polis memuru Hüseyin Gül'ün oğlu Talha Gül'ün (12) çizdiği 50 yağlı boya resim, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası fuaye alanında sergiye çıktı.

Şehit polisin oğlunun resimleri, sergiye çıktı - Sayfa 1

Muş'ta 2012 yılında görevi başındayken trafik kazası geçirip şehit olan polis memuru Hüseyin Gül'ün tek çocuğu Talha Gül, 3 yaşından itibaren resme ilgi duymaya başladı. Zamanla yeteneğini geliştiren Gül, bugüne kadar pek çok yağlı boya tablo ortaya çıkardı. 

Şehit polisin oğlunun resimleri, sergiye çıktı - Sayfa 2

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün desteğiyle resimler için Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası fuaye alanında sergi düzenlendi. Sergiye, Talha Gül ve yakınları ile emniyet personeli, sanatseverler katıldı. 

Şehit polisin oğlunun resimleri, sergiye çıktı - Sayfa 3

Sergide, Talha'nın şehit babası ve tüm polislerin anısına 1,5 senede çizdiği 50 yağlı boya resim sergilendi. 12 yaşında ilk sergi tecrübesini yaşayan Talha Gül'ün eserleri, bir hafta boyunca sergilenecek.

Şehit polisin oğlunun resimleri, sergiye çıktı - Sayfa 4

Talha Gül'ün annesi Tuğba Gül, sergisinin, Şehit Polis Hüseyin Gül'ün nazarında tüm emniyet personeline bir teşekkür sergisi olduğunu belirterek, "Çocuklar bizim geleceğimiz, çocukların telefonla, tabletle oynamaları aslında çok basit bir olay.