Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan 'SMA kampanyası' açıklaması: 'Kirli' yönü bazı küresel şirketlerin insanımızın iyi niyetini suistimal etmesi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, SMA hastası çocuklar için yürütülen yardım kampanyalarıyla ilgili, "Kirli yönü, bazı küresel şirketlerin insanımızın iyi niyetini suistimal etmesidir. Samimi duygularla hareket edenlerin tüm çabaları masumdur" ifadesini kullandı.

F5HABER F5HABER

Sağlık Bakanı Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, omurilikte bulunan ön boynuz motor sinir hücrelerini etkileyerek hareket kabiliyetini kısıtlayan bir kas hastalığı olan SMA hastalarına yönelik tedaviye ve bu konuda yürütülen kampanyaya ilişkin değerlendirmede bulundu.

Bakan Koca, Twitter'dan yaptığı açıklamada, "SMA kampanyasının 'kirli' yönü, bazı küresel şirketlerin insanımızın iyi niyetini suistimal etmesidir. Samimi duygularla hareket edenlerin tüm çabaları masumdur. SMA Bilim Kurulumuzun uygun gördüğü her tedavi, uygun görülen her hastaya uygulanmaktadır. Konu mali değil, insanidir" dedi.

SONRAKİ HABER