Restorasyonu tamamlanan Kız Kulesi'ne yoğun ilgi

Restorasyon çalışmaları tamamlanan Kız Kulesi, dün akşam gerçekleştirilen ışık ve lazer gösterilerinin ardından bugün ziyarete açıldı. Sabahın erken saatlerinde gelenler Kız Kulesi'ni gezmek için sıraya girdi.

Restorasyonu tamamlanan Kız Kulesi'ne yoğun ilgi - Sayfa 1

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 2021 yılında başlatılan restorasyon çalışması kapsamında iç bölümüyle birlikte, dış cephesi, iskelesi ve çevresi de düzenlenen Kız Kulesi dün akşam gerçekleştirilen ışık ve lazer gösterilerinin ardından bugün ziyarete açıldı. 

Restorasyonu tamamlanan Kız Kulesi'ne yoğun ilgi - Sayfa 2

Sabahın erken saatlerinde aileleri ve arkadaşlarıyla birlikte Üsküdar'a gelenler Kız Kulesi'ni gezmek için sıraya girdi. 

Restorasyonu tamamlanan Kız Kulesi'ne yoğun ilgi - Sayfa 3

Ziyaretçilere çay, kahve ve dondurma ikramları yapıldı. Kız Kulesi'ne ziyaretler Mayıs sonuna kadar ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.

Restorasyonu tamamlanan Kız Kulesi'ne yoğun ilgi - Sayfa 4

"BU HALİ BAMBAŞKA OLMUŞ"

Ailesiyle birlikte gelen Yusuf Yılmaz, "Çok güzel olmuş. Yıllardır Üsküdar'da oturuyoruz. Bu hali bambaşka olmuş. Gerçek halini yansıtması açısından da daha bir gurur verici olmuş. Daha önce gelmiştik. O zaman özel bir işletmeye aitti. Şimdi Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ücretsiz bir şekilde hizmet veriyor." dedi.