Renault çıldırdı 373 bin liradan satmaya başladı! ÖTV sonrası güncel liste tamamen değişti

ÖTV güncellemesiyle birlikte Renault büyük indirime gitti. Listede öyle model varki Türkiye'de ondan daha ucuzunu bulmak zor. Düne kadar 448 bin liraya alınan Clio bir gecede 65 bin lira indirim görerek 373 bin TL'den başlayan fiyatlarla satılmaya başlandı. Düzenleme kapsamına giren modeller olan Clio, Taliant ve Megane fiyatlarına gelin birlikte bakalım.

Renault çıldırdı 373 bin liradan satmaya başladı! ÖTV sonrası güncel liste tamamen değişti - Sayfa 1

Otomobil tutkunlarının yakından takip ettiği gibi sıfır otomobil fiyatları uçuşa geçmişti. Hem sektör hem de vatandaştan gelen eleştiriler sonrası 1 Aralık olarak planlanan ÖTV matrah güncellemesi, bugün itibarıyla duyuruldu.

135
Renault çıldırdı 373 bin liradan satmaya başladı! ÖTV sonrası güncel liste tamamen değişti - Sayfa 2

Bütçelerine göre indirimli araba almak isteyen vatandaşa büyük müjde!

ÖTV matrah güncellemesi dün gece itibarıyla Resmi Gazete'de yayımlandı. ÖTV düzenlemesi sonrası vatandaşlar araç fiyatları ne kadar oldu? sorusunu araştırmaya başladı bile. Yapılan açıklamayla beraber, ÖTV oranı için gerekli olan limit, 120 bin TL'den 184 bin TL'ye çıkarıldı. Matrah üst limiti ise 200 bin TL'den 280 bin TL'ye çıkarıldı.

235
Renault çıldırdı 373 bin liradan satmaya başladı! ÖTV sonrası güncel liste tamamen değişti - Sayfa 3

Sıfır araç fiyatlarında yaşanan değişiklikler özellikle Türkiye'de üretilen araçlarda gözle görülür bir indirim sağladı.

335
Renault çıldırdı 373 bin liradan satmaya başladı! ÖTV sonrası güncel liste tamamen değişti - Sayfa 4

Hal böyle olunca ÖTV sonrası dev markalardan peş peşe indirim haberleri gelmeye başladı. Listesini ilk açıklayan markalardan biri de Renault oldu.

435