Grip aşıları e–devlet üzerinde tanımlandı! Grip aşısı fiyatı ne kadar? Grip aşısını kimler olabilir

Sonbahar ve kış aylarında ortaya çıkan grip hastalığı bu yılda son hız devam edecek gibi duruyor. Özellikle Eris varyantının Türkiye’de de görülmesinin ardından pek çok kişi grip aşısı olmak için kolları sıvadı. İşte aşı hakkında merak edilenler…

PARADURUMU PARADURUMU
Grip aşıları e–devlet üzerinde tanımlandı! Grip aşısı fiyatı ne kadar? Grip aşısını kimler olabilir

Grip aşısı sonunda e devlet üzerinde tanımlandı. 65 yaş üstü ve kronik hastalar için tanımlanan bu aşı kapsamında e – nabız uygulaması kullanılabilecek. SGK ödeme listesinde bulunmayan aşı için bir ücrette ödemek gerekiyor. Grip aşısı ücreti 245 TL olarak belirlendi.

Grip aşıları e–devlet üzerinde tanımlandı! Grip aşısı fiyatı ne kadar? Grip aşısını kimler olabilir - Resim : 1

Sonbahar ile birlikte havaların serinlemeye başlaması pek çok insanın sağlığını olumsuz etkiliyor. Fahrettin Koca tarafından açıklanan grip aşısının e devlet üzerinde tanımlandığına dair bilgi de insanların merakını giderdi. Bakan Koca, grip aşısı uygulamasının normal takviminde başladığını duyurdu.

Grip aşısı ücreti ne kadar?

Grip aşısı ücreti bu yıl 245 TL olarak belirlendi. Ocak ayından sonra ise fiyatının artıp artmayacağı henüz belli değil. Özellikle 65 yaş üstü hastalar ve kronik rahatsızlığı bulunan kişilerin aşı olması tavsiye ediliyor.

Grip aşısını kimler yaptırmalı?

Grip aşısını yaptırmak özellikle şu kişilere tavsiye ediliyor:

·        5 yaşından büyük olmayan çocuklar

·        65 yaş ve üstü kişiler

·        Sağlık çalışanları

·        Huzurevi sakinleri

·        Astımı olan kişiler

·        Kan bozuklukları, kalp hastalığı, karaciğer hastalığı olan kişiler

Eğer bu rahatsızlıklarınız varsa sizler de e – nabız üzerinden randevu alarak grip aşısı olabilirsiniz.

Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında PARADURUMU internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.
SONRAKİ HABER