Pakdemirli'den Çatalca'da güldüren gül diyalog

Çatalca Orköy'ü ziyarette bulunan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin vatandaşlarla gül diyalogu güldürdü. Pakdemirli, serada çalışan kadınlara, "Beyler hanımlarına alıyorlar mı?" sorusunu yöneltince bir kadın, "40 senelik evliyim, 40 senedir her sene gül getiriyor. Dünyaya yine gelsem yine ona gelirim" cevabını verdi. Bu diyalog gülüşmelere neden oldu.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Çatalca Orköy'ü ziyaret etti. Bakan Pakdemirli ilk olarak seraları gezdi. Gül üretimi yapılan serada çalışanlarla sohbet etti.

"BANA SÜREKLİ ÇİÇEK VERİYORLAR, BEN DE ONLARI HANIMA GÖTÜRÜYORUM"

Kadınlar biri, "Beyler hanımlarına evlilik yıldönümünde gül alsın diye gül ekiyoruz" dedi. Pakdemirli ise "Beyler hanımlarına alıyorlar mı?" diye sorunca kadın "40 senelik evliyim, 40 senedir her sene gül getiriyor. Dünyaya yine gelsem yine ona gelirim" yanıtını verdi. 

Bu diyalog gülüşmelere neden oldu. Bakan Pakdemirli eşine çiçek alıp almadığı sorusu üzerine, "Benim o konuda çok problemim yok. İl seyahatlerinde bana sürekli çiçek veriyorlar, ben de akşamları götürüyorum o çiçekleri hanıma teslim ediyorum. Çok sık götürüyorum yani" dedi. Bakan Pakdemirli daha sonra serada çalışanlara, "Hep hanımları çalıştırıyorsunuz, bu ülkedeki tarım hakikaten hanımların sırtında gidiyor" diye konuştu.

KÖYLÜLERLE SOHBET ETTİ, KUZU SEVDİ

Bakan Pakdemirli daha sonra kıvırcık üretimi yapılan başka bir seraya gitti. Burada kıvırcık toplayan Pakdemirli, kıvırcıkları kendisini takip eden gazetecilere dağıttı.