Olaylı Galatasaray-Fenerbahçe derbisi soruşturması: Mert Hakan Yandaş'ın ifadesi ortaya çıktı

Fenerbahçe-Galatasaray maçı sonrası yaşanan olaylara ilişkin bilirkişi raporu hazırlandı. Soruşturma kapsamında savcılığa ifade veren Nijeryalı futbolcu Bright Osayi Samuel ile Mert Hakan Yandaş da haklarındaki darp iddialarını kabul etmedi. Mert Hakan, Eylemlerim 'meşru müdafaa' kapsamında kalmaktadır." dedi.

Olaylı Galatasaray-Fenerbahçe derbisi soruşturması: Mert Hakan Yandaş'ın ifadesi ortaya çıktı - Sayfa 1

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca Trendyol Süper Lig'in 37. haftasındaki Galatasaray-Fenerbahçe derbisinin ardından çıkan olaylara ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında çekilen görüntülere ilişkin hazırlanan bilirkişi raporu tamamlandı.

111
Olaylı Galatasaray-Fenerbahçe derbisi soruşturması: Mert Hakan Yandaş'ın ifadesi ortaya çıktı - Sayfa 2

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca 19 Mayıs'taki Galatasaray-Fenerbahçe müsabakasının ardından yaşanan ve stadyum müdürü Ali Çelikkıran'ın darbedildiği olaylara ilişkin başlattığı soruşturma sürüyor.

Soruşturma kapsamında olaylar sırasında çekilen ve 19 ile 8 saniyeden oluşan 2 videoya ilişkin hazırlanan bilirkişi raporu soruşturma dosyasına girdi.

211
Olaylı Galatasaray-Fenerbahçe derbisi soruşturması: Mert Hakan Yandaş'ın ifadesi ortaya çıktı - Sayfa 3

Raporda, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç'un arkasında bulunan kişilerle yürüdüğü sırada yanında yürüyen ve Galatasaray Spor Kulübü yetkilisi olduğu düşünülen bir şahsa dönerek, "Ben size çık buradan bak dayak yiyeceksin, çık buradan yoksa dayak yiyeceksin." sözlerini kullandığı aktarıldı.

Bu sırada çevredeki bağrışmalar ve konuşmaların olduğu ancak üst üste binen sesler nedeniyle ne söylendiğinin anlaşılamadığı belirtilen raporda, şunlar kaydedildi:

311
Olaylı Galatasaray-Fenerbahçe derbisi soruşturması: Mert Hakan Yandaş'ın ifadesi ortaya çıktı - Sayfa 4

"Ali Koç'un yürüdüğü esnada iki video arasında yapılan birleştirme işlemine göre arkasında gelmekte olan muhtemelen Selahattin Baki'nin, 'Burada ... yapmayın' diyerek küfrettiğini duyarak geri döndüğü ve Selahattin Baki'nin yakasından tutarak 'Sus lan sus dedim mi susacaksın.' şeklinde söylemde bulunmuş olabileceği değerlendirilmiştir."

Raporda, görüntünün devamında Baki'nin ise "Beni mi buldun başkanım" dediği ve görüntünün bu şekilde sona erdiği yer aldı.

411