Nihal ve Bahar Candan adliyeye sevk edildi: Kardeşlerin ifadeleri ortaya çıktı

Sosyal medya fenomeni kardeşler Nihal ve Bahar Candan'ın emniyetteki sorguları tamamlanarak adliyeye sevk edildi. Candan kardeşler suçlamaları kabul etmedi. 100 milyon TL'lik vurgun yaptıkları iddia edilen Candan kardeşler, ifadelerinde hesaplarındaki 12 milyon lirayı da açıkladı.

Nihal ve Bahar Candan adliyeye sevk edildi: Kardeşlerin ifadeleri ortaya çıktı - Sayfa 1

Türkiye, peş peşe sosyal medya fenomenlerine yönelik yapılan operasyonlara kilitlendi. Bir yarışma programında ünlenen Nihal ve Bahar Candan kardeşler de gözaltına alınan son isimlerdi.
 

Nihal ve Bahar Candan adliyeye sevk edildi: Kardeşlerin ifadeleri ortaya çıktı - Sayfa 2

Bahar Candan ve Nihal Candan'ın dolandırıcılıktan elde edilen paraları akladığı iddia edildi. 2020 yılında başlatılan operasyonun bir ayağı olarak gözaltına alınan fenomen kardeşlerin dahil olduğu suç örgütünün 100 milyona yakın vurgun yaptığı belirtildi.
 

Nihal ve Bahar Candan adliyeye sevk edildi: Kardeşlerin ifadeleri ortaya çıktı - Sayfa 3

Adliyeye sevk edildiler, ifadeleri ortaya çıktı
günlerde gözaltına alınan Bahar ve Nihal Candan ile Hacı İsrafil S.'nin ifade işlemleri bitti. Şüphelilerin adliyeye sevk edildiği belirtildi. Yürütülen soruşturma kapsamında Nihal ve Bahar Candan kardeşlerin ifadeleri de ortaya çıktı.

Nihal ve Bahar Candan adliyeye sevk edildi: Kardeşlerin ifadeleri ortaya çıktı - Sayfa 4

Candan kardeşlere lüks restoranlarda yaptıkları yemekli tanıtımlar ve sazan sarmalı konusundan tutuklu bulunan eski polis Onur Apaydın ile bağlantıları soruldu. Emniyette verdikleri ifadede Nihal Candan, Onur Apaydın'ın eski sevgilisi olduğunu açıkladı ve suçlamaları kabul etmedi. Eski sevgilisinin ismini Kaan Hamzaoğlu olarak bildiğini öne süren Nihal Candan "Uzun süre önce ayrıldık, hakkında bir süre uzaklaştırma kararı da aldırmıştım. Adını öyle öğrendim" dediği iddia edildi.