Milyonlarca emeklinin bayram ikramiyeleri hesaplara yatmaya başladı! İşte ödeme takviminin detayları

Milyonlarca emeklinin merakla beklediği bayram ikramiyeleri hesaplara yatmaya başladı. İkramiye ödemelerinin detaylarını Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan sosyal medyadan duyurdu.

Milyonlarca emeklinin bayram ikramiyeleri hesaplara yatmaya başladı! İşte ödeme takviminin detayları - Sayfa 1

Milyonlarca emekli vatandaşımızın beklediği Kurban Bayramı ikramiyesi hesaplara yatırılmaya başlandı.

3 BİN TL İKRAMİYE 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, ikramiye ödemesinin ayrıntılarını sosyal medya hesabından paylaşırken, "Emekli ve hak sahiplerimize toplamda 42 milyar TL bayram ikramiyesi ödemesi gerçekleştirilecek" dedi
 

Milyonlarca emeklinin bayram ikramiyeleri hesaplara yatmaya başladı! İşte ödeme takviminin detayları - Sayfa 2

Emekli ikramiyeleri 3 bin lira olarak hesaplara geçecek. Uygulamadan tüm emekliler faydalanacak. SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklilerinin yanı sıra dul ve yetim maaşı alanlar, yaşlılık parası alanlar, şampiyon sporcular, şehit yakınları, gaziler, terörden zarar gören sivil vatandaşlar ve güvenlik korucuları da bayram ikramiyesinden yararlanabilecek.
 
 

Milyonlarca emeklinin bayram ikramiyeleri hesaplara yatmaya başladı! İşte ödeme takviminin detayları - Sayfa 3

KAMU İŞÇİSİNE MÜJDE 
Kamu işçilerine yılın ikinci yarısında verilecek olan ikramiyenin (tediye) de tarihleri belli oldu. Konuya ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Kamu işçilerinin yılın ikinci yarısında verilecek ikramiye tarihleri 14 Haziran ve 13 Aralık olarak belirlendi.

Milyonlarca emeklinin bayram ikramiyeleri hesaplara yatmaya başladı! İşte ödeme takviminin detayları - Sayfa 4

Buna göre ikramiye ödemeleri bu tarihlerde iki taksit olarak hesaplara geçecek. Maden işçilerine yapılacak ilave tediyenin tamamı 23 Aralık'ta ödenecek.