Meteoroloji'den kuvvetli sağanak ve fırtına uyarısı

Meteoroloji 13 Şubat hava durumu raporunu yayımladı. Haritada 81 il için sağanak, kar ve fırtına bekleniyor. Meteoroloji ve AFAD, Doğu, Güneydoğu, Karadeniz, Akdeniz ve Ege bölgesindeki 23 ile sağanak ve kuvvetli sağanak uyarısında bulundu. Antalya'da devam eden olumsuz hava koşulları, sel ve taşkın nedeniyle 5 ilçede eğitime bugün ara verildi.

Meteoroloji'den kuvvetli sağanak ve fırtına uyarısı - Sayfa 1

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 7 günlük hava durumu tahminlerini açıkladı. Meteoroloji tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye'nin genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz ile Mersin, Kahramanmaraş, Malatya, Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, Ege ve Batı Akdeniz kıyılarının yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 

127
Meteoroloji'den kuvvetli sağanak ve fırtına uyarısı - Sayfa 2

7 günlük hava durumu raporu: Bu hafta hava nasıl olacak?
Sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "(13 - 19 Şubat 2024) Ülkemiz genelinde mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının, hafta ortasından itibaren iç ve batı kesimlerde 4 ila 6 derece azalacağı tahmin ediliyor" denildi.

227
Meteoroloji'den kuvvetli sağanak ve fırtına uyarısı - Sayfa 3

AFAD'tan uyarı
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan tahmine göre, sağanak ve gök gürültülü sağanak, bu akşamdan itibaren Antalya'nın merkez ilçelerinde yer yer şiddetli, gece ise batı ilçeleriyle Serik'te kuvvetli ve çok kuvvetli olacak.

327
Meteoroloji'den kuvvetli sağanak ve fırtına uyarısı - Sayfa 4

Yağışlar, yarın gece saatlerinden sonra etkisini kaybedecek.
Isparta'nın güneyi ve Burdur'un batısında bu akşam saatlerinden itibaren yer yer çok kuvvetli sağanak görülecek.

427