Meteoroloji'den çok sayıda bölge için uyarı: Kuvvetli olacak

Meteoroloji, son hava durumu tahminini paylaştı. 2 il için sarı kodlu uyarı yapılırken çok sayıda bölge için fırtına alarmı verildi. Yağışların; Rize çevreleri ile Artvin'de yerel kuvvetli olması bekleniyor. Hava sıcaklığının ise yurdun batı ve güney kesimlerinde mevsim normallerinin 2-4 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji'den çok sayıda bölge için uyarı: Kuvvetli olacak - Sayfa 1

Meteoroloji Gene Müdürlüğü, 18 Eylül'e ilişkin hava durumu raporunu yayımladı. Son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Rize, Artvin, Ardahan ve Kars çevreleri ile Van'ın kuzey ve doğusu, Ağrı'nın güney ilçelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Rize çevreleri ile Artvin'in kuzey ilçelerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor.
 

122
Meteoroloji'den çok sayıda bölge için uyarı: Kuvvetli olacak - Sayfa 2

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı, yurdun batı ve güney kesimlerinde mevsim normallerinin 2-4 derece üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.
 

222
Meteoroloji'den çok sayıda bölge için uyarı: Kuvvetli olacak - Sayfa 3

Kuvvetli yağış uyarısı
Yağışların; Rize çevreleri ile Artvin'in kuzey ilçelerinde yerel kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

322
Meteoroloji'den çok sayıda bölge için uyarı: Kuvvetli olacak - Sayfa 4

Kuvvetli rüzgar uyarısı
Rüzgarın, Batı Karadeniz kıyıları, Marmara, Ege kıyıları ve Kuzey Ege ile Akdeniz'in iç kesimlerinde kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

422