Meteoroloji'den 4 bölge için kritik uyarı! Kar ve sağanak geliyor...

Meteoroloji 23 Kasım hava durumu raporunu yayımladı. Yeni rapora göre 4 bölgede gün içinde sağanak yağış bekleniyor. 5.9 büyüklüğünde deprem meydana gelen ve vatandaşların geceyi sokakta geçirdiği Düzce'de ise bugün sıcaklık 20 derece olacak.

Meteoroloji'den 4 bölge için kritik uyarı! Kar ve sağanak geliyor... - Sayfa 1

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son açıklamada ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz ile Eskişehir, Bolu, Düzce ve Zonguldak çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 

117
Meteoroloji'den 4 bölge için kritik uyarı! Kar ve sağanak geliyor... - Sayfa 2

Yağışların; Denizli, Manisa, Antalya, Isparta, Burdur, Afyon, Eskişehir, Bilecik, Sakarya, Bolu, Düzce ve Zonguldak çevrelerinde kuvvetli, İzmir, Muğla, Aydın ile Çanakkale çevrelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor.
 

217
Meteoroloji'den 4 bölge için kritik uyarı! Kar ve sağanak geliyor... - Sayfa 3

Hava sıcaklığının Ege'de 2 ila 4 derece azalacağı, Marmara'nın doğusu ile Batı Karadeniz'de 3 ila 5 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve yurt genelinde mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.
 

317
Meteoroloji'den 4 bölge için kritik uyarı! Kar ve sağanak geliyor... - Sayfa 4

Rüzgarın genellikle güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın güneyi, Ege, Batı Akdeniz, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli (40-70 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.
 

417