Meteoroloji'den 24 il için peş peşe uyarı: Kuvvetli olması bekleniyor

Meteoroloji, 9 Haziran hava durumu raporunu yayımladı. 24 il için sarı kodlu uyarı yapılırken vatandaşlardan sel, su baskını, yıldırım gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olmaları istendi.

Meteoroloji'den 24 il için peş peşe uyarı: Kuvvetli olması bekleniyor - Sayfa 1

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Ege, Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunun sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 

120
Meteoroloji'den 24 il için peş peşe uyarı: Kuvvetli olması bekleniyor - Sayfa 2

Yağışların: İç Ege, İç Anadolu’nun kuzeyi, Orta Karadeniz’in iç kesimleri ve Bolu çevreleri ile Konya'nın kuzeyinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.
 

220
Meteoroloji'den 24 il için peş peşe uyarı: Kuvvetli olması bekleniyor - Sayfa 3

Kuvvetli yağış uyarısı
Yağışların; İç Ege, İç Anadolu’nun kuzeyi, Orta Karadeniz’in iç kesimleri ve Bolu çevreleri ile Konya'nın kuzeyinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

320
Meteoroloji'den 24 il için peş peşe uyarı: Kuvvetli olması bekleniyor - Sayfa 4

Bölgelere göre hava durumu
MARMARA
Parçalı ve çok bulutlu, doğu kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

420