Meteoroloji uyardı: Kuvvetli yağışlara ve rüzgara dikkat

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün (MGM) yayınladığı son hava durumu raporuna göre bazı illerde açık ve güneşli bir hava beklenirken bazı illerde de gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Güneydoğu kesimlerinde ise toz taşınımı bekleniyor

Meteoroloji uyardı: Kuvvetli yağışlara ve rüzgara dikkat - Sayfa 1

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yapılan son tahminlere göre: Ülkemiz genelinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Akdeniz’in Toroslar kesimi, İç Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu (Hakkari ve Şırnak dışında) ile Bursa ve Bilecik çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

121
Meteoroloji uyardı: Kuvvetli yağışlara ve rüzgara dikkat - Sayfa 2

Yağışların, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzeyinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Güneydoğu kesimlerinde toz taşınımı bekleniyor.

 

221
Meteoroloji uyardı: Kuvvetli yağışlara ve rüzgara dikkat - Sayfa 3

Hava sıcaklığı: Önemli bir değişiklik beklenmiyor. Batı kesimlerde mevsim normallerinin üzerinde, doğu kesimlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

321
Meteoroloji uyardı: Kuvvetli yağışlara ve rüzgara dikkat - Sayfa 4

Rüzgar: Genellikle kuzey, öğle saatlerinde Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'da güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara’nın batısı, Kuzey Ege kıyıları ile Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde kuzey yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

421