Meteoroloji açıkladı: 4 il dışında yağış yok, sıcaklıklar artıyor

Hava sıcaklıkları artıyor. İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere yurdun genelinde bugün güneş yüzünü gösterecek. Meteorolojinin tahminine göre; bugün yurt genelinde güneşli havanın hakim olacak. Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun bazı bölgeleri için "çığ uyarısı" yapıldı. Hava sıcaklığının bölge bölge 2-4 derece arası artacağı tahmin edildi.

Bir haftadır yurdun büyük kesiminde etkisini sürdüren soğuk ve yağışlı hava yerini güneşe bırakıyor. 

125

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin doğu ve güneybatı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ile Siirt çevrelerinin kar yağışlı, Muğla çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte iç ve batı bölgelerde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda çığ oluşma tehlikesi bulunmaktadır.

 
 

225

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey ve iç kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, Ülkemiz genelinde mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor.

325

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli, Karadeniz kıyılarında güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

 
 

425