Hıncal Uluç: Her şey çok güzel olmadı İmamoğlu… Her şey ..... oldu! Noktalı yerleri sen doldur "güya" Başkan!.

Yerel seçimlerde 'Her şey çok güzel olacak' sloganıyla yola çıkan İmamoğlu’na Sabah yazarı Hıncal Uluç'tan İstanbul eleştirisi geldi. "Şehirde hiçbir şey değişmedi" diyen Uluç "İstanbul’a ne yaptın... Ne yaptın İmamoğlu, ne yaptın?... Her şey çok güzel olmadı İmamoğlu.. Her şey ..... oldu!. Noktalı yerleri sen doldur "güya" Başkan!." ifadelerini kullandı.

F5HABER F5HABER

Sabah gazetesi yazarlarından Hıncal Uluç, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu “şehirde hiçbir şey değişmediği” gerekçesiyle eleştirdi.

Uluç, bugünkü köşe yazısında İmamoğlu’nu şöyle eleştirdi:

"Binali Bey'i de, İmamoğlu'nu da yakından tanırım. Hangisi kazanırsa kazansın, asıl kazanacak İstanbul olacaktır" demiştim. Beylikdüzü Belediye Başkanlığı sırasında yakından tanıdığım ve o ilçede yaptıklarına hayran olduğum İmamoğlu kazandı. Mazbatasını ikinci defa ve kesin almasının haftasında buluştuk. "Bak Başkan" dedim.. "Her şey çok güzel olacak" gibi harika bir slogan attın ortaya.. Şimdi bütün dikkatler sende.. Hemen çok kolay bir şey yap.. Ama halk çok sevsin.. Sana oy vermeyenler bile 'Bak geldi ve gelir gelmez de başladı' desinler.." Kaç yıl geçti aradan İmamoğlu?. Ve söyle, İstanbul halkının hepsinin hatırladığı ne yaptın?. "Her şey" değil, "Çok güzel olan bir, tek bir şey" söyle!.

Üsküdar’da bulunan  İcadiye Caddesi’nde araba parkı konusunda sıkıntılar olduğunu dile getiren Uluç, şöyle yazdı:

Ne yaptın peki, "Her şey çok güzel olsun" diye?. Ne yaptın peki, söylesene.. Bir cümlelik çözümü beceremedin İmamoğlu.. Çünkü "başarı" ekip işidir. İstanbul Büyükşehir'de ekibin mi?. Örnek, seni bile kandıran ulaştırma müdürün. Kuzguncuk esnafına neden eşit muamele yapılmıyor iki senedir, Ekrem Başkan?. Sence neden?. Çocuklar bile tahmin eder değil mi? Bugüne gelelim İmamoğlu..

Müzisyenler aç.. Genel yönetim 3'er bin lira dağıttı. Bir senedir aç olanlara 3 bin lira nedir ki?. Tabii hiç yoktan iyidir.. Peki sen, yerel yönetim ne yaptın İmamoğlu?. CRR var mı elinde?. Açıkhava var mı?. Beşiktaş, Şişli, Kadıköy, Maltepe gibi en büyükleri başta, CHP'li belediyelerin elinde, açık, kapalı toplam kaç mekân var bilir misin?. Sakın, ama sakın bana mazeret söyleme..

Halkını ve müzisyenini düşünen bir Başkan olsaydın, yerel yönetimin patronu olarak, bunların hepsini kullanırdın.. İşte 1 Temmuz'da sinemalar açılıyor. Sen de salonlarını açabilirsin. Planın var mı?. Ama açılana dek, dijital canlı yayınlar yapabilirdin. Müzisyenler seni omuzlarında taşır, halkın alkıştan elleri şişerdi..

Ne yaptın İmamoğlu, ne yaptın?. Eyüp'teki üstelik deprem toplanma yeri olan tek parkı yıkıp, yerine beton evler dikmeye kalktın. Mahalle kadınları 24 saat nöbete girdi, hâlâ bekliyorlar.. Her şey çok güzel olmadı İmamoğlu.. Her şey ..... oldu!. Noktalı yerleri sen doldur "güya" Başkan!.
 

SONRAKİ HABER