için kaldı

Habertürk yazarı: Aytun Çıray keşke CHP’den hiç ayrılmasaydı

Habertürk yazarı Kübra Par, 104 emekli amiral'in Montrö bildirisine İYİ Parti'den gelen farklı açıklamaları değerlendirerek Aytun Çıray "(Bildirinin) Altına imza atarım" ifadelerine vurgu yaptı "'Keşke İYİ Parti’ye hiç geçmeseydi' diyesi geliyor insanın…" yorumunda bulundu.

F5HABER F5HABER

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 104 amiralin imza attığı Montrö bildirisiyle ilgili olarak "Kişisel fikrimi söylüyorum; bu bir zevzekliktir, bu zevzekliklerden Türkiye çok çekti" yorumunda bulundu. İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Aytun Çıray, ise Çıray, Twitter üzerinden "Bir tabip teğmen olarak altına imzamı atıyorum." açıklamasında bulundu. 

Habertürk yazarı Kübra Par, İYİ Parti’yi 104 emekli amiralin yayınladığı bildiri karşısında yaptıkları farklı açıklamalar dolayısıyla eleştirdi.

Par, bugünkü yazısının  “Aytun Çıray keşke CHP’den hiç ayrılmasaydı…” başlıklı kısmında İYİ Parti İzmir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Aytun Çıray’ın bildiri hakkındaki açıklamasını hatırlattı ve şunları yazdı:

 Amiraller bildiri yayınlıyor; Aytun Çıray “Altına imzamı atarım” diyor, İYİ Parti Genel Başkanı ise bildiriyi en ağır şekilde eleştiriyor.

Şöyle bir bakınca, genel olarak partisinden çok daha sivri ve CHP çizgisine yakın çıkışlar yapıyor Çıray…

Bu haliyle “Keşke İYİ Parti’ye hiç geçmeseydi” diyesi geliyor insanın…

Bu arada İYİ Parti’de kamuoyuna yansıyan görüş ayrılıkları Aytun Çıray’ın çıkışlarından ibaret değil elbette…

HDP’li vekillerin fezlekeleri gündeme geliyor; kimi “Destekleyeceğiz”, kimi “Antidemokratiktir” diyor.

Ekrem İmamoğlu Pervin Buldanlı, Meral Akşener'li tweet atıyor; tepkiler yine bambaşka…
“Parti içi çok seslilik ile parti içi dağınıklığı birbiriyle karıştırmamak lazım” diyen Par, şu ifadeyi kullandı:

İYİ Parti bu görüş ayrılıklarına bir son vermez ya da parti adına kimin konuşacağını belirlemezse kimliksizleşecek ve seçmenin gözünde zayıflayacak, benden söylemesi…

 

SONRAKİ HABER