Abdurrahman Dilipak: Kenevirin bu süreçte ayrı bir önemi var, birileri anlamamakta ısrarcı

Yeni Akit gazetesindeki köşesinde sık sık kenevirin yasallaşması yönünde yazılar yazan Abdurrahman Dilipak, koronavirüs salgını sürecinde kenevirin ayrı bir önemi olduğunu belirterek “Ama birileri bu konuyu anlamamakta ısrarlı”dedi.

Takip et

Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, bugünkü köşe yazısında kenevirin faydalarına dikkati çekerken “Ama birileri bu konuyu anlamamakta ısrarlı” dedi.

Dilipak, “Basın, kamu borçları vs.” başlıklı köşe yazısında bir dizi görüşünü açıkladı.

Akit yazarı, tarım politikaları hakkında şu satırları kaleme aldı:

Tarım planlaması Korona’dan daha hayati bir öneme sahiptir. Açlık tehlikelidir ve etkisini bir anda ülke genelinde gösterir. Acil bir tarım planlamasına ihtiyaç var. Ekim, hasat ve ürünlerin işlenmesi, depolanması ve dağıtımı son derece önemli bir konu. Kenevirin bu süreçte ayrı bir önemi var. Oksijen radyasyon emici özelliği yanında, tarımda zirai mücadele konusunda önemli imkânlar sunuyor. Sağlık için hayati öneme sahip. Özellikle maske, sağlık kuruluşlarındaki tekstil, ya da sağlık personelinin, asker, polis, itfaiyecinin giyecekleri açısından bu konu son derece önemlidir. Ama birileri bu konuyu anlamamakta ısrarlı.
 

SONRAKİ HABER