Maaşlar için büyük gün: Yeni asgari ücret ne kadar olacak, komisyon toplantısı saat kaçta?

Yeni yılda geçerli olacak asgari ücret rakamlarını belirlemek için ilk toplantı bugün yapılacak. Toplamda 5 işçi, 5 işveren ve 5 hükümet temsilcisinden oluşan heyetin, bu ay yapacağı 4 toplantı sonucunda yeni asgari ücretin netleşmesi bekleniyor. Peki, asgari ücret toplantısı saat kaçta, asgari ücret ne zaman açıklanacak, ne kadar zam yapılacak?

Maaşlar için büyük gün: Yeni asgari ücret ne kadar olacak, komisyon toplantısı saat kaçta? - Sayfa 1

Bugün gerçekleştirilecek olan ilk toplantı ile birlikte, 2024 Ocak ayından itibaren geçerli olacak yeni asgari ücret belirlenmesi için işçi, işveren ve hükümet temsilcileri arasında zam pazarlığı start alacak.
 

113
Maaşlar için büyük gün: Yeni asgari ücret ne kadar olacak, komisyon toplantısı saat kaçta? - Sayfa 2

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın ev sahipliğindeki toplantıda, işveren tarafını Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK), işçi tarafını ise en fazla üyeye sahip konfederasyon olduğu için TÜRK-İŞ temsil edecek. İşveren heyetinin başkanlığını TİSK Genel Sekreteri Akansel Koç, işçi heyetinin başkanlığını ise TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Ağar yapacak.
 

213
Maaşlar için büyük gün: Yeni asgari ücret ne kadar olacak, komisyon toplantısı saat kaçta? - Sayfa 3

Komisyon, 5 işçi, 5 işveren ve 5 hükümet temsilcisinden oluşan bir heyet tarafından yönetilecek.
 

313
Maaşlar için büyük gün: Yeni asgari ücret ne kadar olacak, komisyon toplantısı saat kaçta? - Sayfa 4

Asgari ücret toplantısı ne zaman, saat kaçta?
İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2024 yılında asgari ücrete yapılacak zam için 11 Aralık'ta sabah saatlerinde ilk toplantısını yapacak.

413