Kuvvetli yağışa dikkat! Meteoroloji'den 18 şehir için sarı kodlu uyarı: Bugün hava nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 8 Haziran hava durumu tahminini açıkladı. Hava sıcaklığında ülkemiz genelinde mevsim normallerinin 3 ila 10 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Bugün öğleden sonra ise bazı illerde yerel kuvvetli gök gürültülü sağanak bekleniyor. Kuvvetli sağanak beklenen 18 il için sarı kodlu uyarı yapıldı.

Kuvvetli yağışa dikkat! Meteoroloji'den 18 şehir için sarı kodlu uyarı: Bugün hava nasıl olacak? - Sayfa 1

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, İç Ege, Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu ile Diyarbakır çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Kuvvetli yağışa dikkat! Meteoroloji'den 18 şehir için sarı kodlu uyarı: Bugün hava nasıl olacak? - Sayfa 2

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemiz genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıkların, doğu kesimlerde 3 ila 7 derece azalacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış anında kuvvetli esmesi bekleniyor. 
İçeriği oku
 

Kuvvetli yağışa dikkat! Meteoroloji'den 18 şehir için sarı kodlu uyarı: Bugün hava nasıl olacak? - Sayfa 3

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların Ankara, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir, Yozgat, Afyonkarahisar, Konya, Çorum, Bolu’nun güney ve doğusu, Karabük'ün güney kesimleri, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı ve Bayburt çevreleri ile Rize ve Artvin illerinin iç kesimlerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında ani kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Kuvvetli yağışa dikkat! Meteoroloji'den 18 şehir için sarı kodlu uyarı: Bugün hava nasıl olacak? - Sayfa 4

18 İLE SARI KOD

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 18 il için sarı kodlu uyarı yayımladı. Etkili olmsı beklenen gök gürültülü sağanak yağış nedeniyle vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.