'Kutudaki çocuk' cinayeti tam 65 yıl sonra çözüldü; Amerika'nın bilinmeyen çocuğu bakın kim çıktı

ABD'nin Philadelphia eyaletinde, 65 yıl önce cinayete kurban giderek bir kutunun içinde ölü bulunan çocuğun kimliği DNA teknolojisiyle tespit edildi. Toplumda infial uyandıran ve "Kutunun içindeki çocuk" olarak nesiller boyu hatırlanan cinayet kurbanının isminin Joseph Augustus Zarelli olduğu ortaya çıktı. Cinayeti kimin işlediği ise bilinmezliğini koruyor.

'Kutudaki çocuk' cinayeti tam 65 yıl sonra çözüldü; Amerika'nın bilinmeyen çocuğu bakın kim çıktı - Sayfa 1

ABD'de, 65 yıl önce cinayete kurban giderek bir kutunun içinde ölü bulunan çocuğun kimliği, DNA teknolojisiyle tespit edildi.

'Kutudaki çocuk' cinayeti tam 65 yıl sonra çözüldü; Amerika'nın bilinmeyen çocuğu bakın kim çıktı - Sayfa 2

Philadelphia Polis Departmanı Başkanı Danielle Outlaw, basın toplantısında, DNA teknolojisi sayesinde şehrin en eski çözülmemiş cinayetindeki çocuk kurbanın kimliğini öğrendiklerini açıkladı.

'Kutudaki çocuk' cinayeti tam 65 yıl sonra çözüldü; Amerika'nın bilinmeyen çocuğu bakın kim çıktı - Sayfa 3

"KUTUNUN İÇİNDEKİ ÇOCUK" OLARAK YILLARCA HATIRLANDI

Outlaw, toplumda infial uyandıran ve "Kutunun içindeki çocuk" olarak nesiller boyu hatırlanan cinayet kurbanının isminin Joseph Augustus Zarelli olduğunu söyledi.

Soruşturmanın hala devam ettiğini kaydeden Outlaw, kamuoyundan bilgi için yardım çağrısında bulunurken, çocuğun ailesinin kim olduğu ve cinayetin nedeniyle ilgili ise detay vermekten kaçındı.

'Kutudaki çocuk' cinayeti tam 65 yıl sonra çözüldü; Amerika'nın bilinmeyen çocuğu bakın kim çıktı - Sayfa 4

Şubat 1957'de, yaklaşık 5 yaşlarında bir çocuğun bedeni, Philadelphia'nın Fox Chase semtindeki ormanlık alanda bir kartonun içinde battaniyeye sarılı olarak bulunmuştu.

Çıplak bedeninde yara ve darp izleri bulunan ve dövülerek öldürüldüğü sanılan çocuğun kimliği ve cinayet davası, uzun yıllar şehirde konuşulmuştu.