Kulislerde yepyeni bir senaryo konuşuluyor: Asgari ücrete ara zam yapılacak mı?

Asgari ücrette yapılacak olan zam oranı, memur ve emeklilerin yanı sıra milyonlarca asgari ücretli tarafından merakla bekleniyor. Bu süreçte asgari ücretin satın alma gücünün düşmesi, kamuoyunda endişe yarattı ve hükümetten gelecek açıklamalar bekleniyor. Asgari ücret meselesine ilişkin kulislerde yapılan tartışmalar ise daha fazla dikkat çekiyor.

Kulislerde yepyeni bir senaryo konuşuluyor: Asgari ücrete ara zam yapılacak mı? - Sayfa 1

Hükümet, bu yıl ikinci bir asgari ücret zamının yapılmayacağını belirtse de, nisan ayında asgari ücretin açlık sınırının altında kaldığı gerçeği dikkatleri çekiyor.

Kulislerde yepyeni bir senaryo konuşuluyor: Asgari ücrete ara zam yapılacak mı? - Sayfa 2

Milyonlarca asgari ücretlinin beklentisi, hükümetin bu duruma çözüm bulması yönünde yoğunlaşırken, kulislere göre asgari ücrete ara bir zam yapılabileceği konuşulmaya başlandı.
 

Kulislerde yepyeni bir senaryo konuşuluyor: Asgari ücrete ara zam yapılacak mı? - Sayfa 3

'AK Parti ve CHP ara zam yapılmasından yana ama şimdilik ekonomi izin vermiyor'
Kulislerdeki bilgilere göre, iktidar ve ana muhalefet, asgari ücrete ara bir zam yapılmasına olumlu bakarken, ekonomi yönetiminin bu konudaki tavrı ise olumsuz. Ayrıca, kamu zamlarının da ertelenmesi bekleniyor. 

Kulislerde yepyeni bir senaryo konuşuluyor: Asgari ücrete ara zam yapılacak mı? - Sayfa 4

Beklentilere göre, bu zamların kamuoyuna duyurulması halinde Eylül ayında asgari ücrete ara bir zam yapılması gündeme gelebilir.