KKTC'de denize giren 5 kişilik aileden 4'ü boğuldu

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) Gazimauğusa bölgesinde denize giren aynı aileden 4 kişi akıntıya kapılarak boğuldu. Boğulmak üzereyken tatilciler tarafından kurtarılan aynı ailededen ailenen 12 yaşındaki Barış'ın hastanedeki tedavisi sürüyor. Olayla ilgili açıklama yapan KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Barış'ın devlet korumasına alınacağını söyledi.

Olay, saat 18.30 sıralarında, Büyükkonuk Belediyesi'ne bağlı Kaplıca ile Yedikonuk arasında bulunan Tulumba bölgesinde meydana geldi. Ailesiyle birlikte sahile giden Merve Katırcı (18), denize girdi. Merve Katırcı iddiaya göre, bir süre sonra suda çırpınmaya başladı. 

Kızlarının akıntıyla birlikte açığa sürüklendiğini gören baba Ramazan (40), anne Filiz (40) ve kardeşleri Mert  (17) ile Barış Katırcı (12) da suya atladı. Anne ve baba ile birlikte 2 çocukları açığa sürülenerek gözden kaybolurken, tatilçiler ise akıntıyla sürüklenen Barış Katırcı'ya ulaşarak kurtarmayı başardı. Barış Katırcı, sağlık görevlilerince yapılan ilk müdahalesinin ardından hastaneye kaldırıldı. 

ANNE, BABA VE 2 ÇOCUĞUN CESEDİ BULUNDU

Çevredekilerin ihbarıyla olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sahil Güvenlik ekiplerinin de desteğiyle yapılan arama çalışmalarında Ramazan, Filiz ve Merve Katırcı'nın cansız bedenlerine ulaşıldı. 

Boğulan 3 kişi kıyıya çıkartılırken, Mert Katırcı'yı arama çalışmaları devam etti. Mert Katırcı'nın cesedi ise saat 22.30 sıralarında Sahil Güvenlik ekiplerince bulundu.