Kılıçdaroğlu'ndan İsias Otel'de hayatını kaybeden öğrencilerin ailelerine ziyaret

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve CHP lideri Kılıçdaroğlu KKTC'de, Kahramanmaraş merkezli depremlerde Adıyaman'da yıkılan İsias Otel'de hayatını kaybeden öğrencilerin ailelerini ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, ziyaretin ardından yaptığı açıklamada, "Açıkça söylüyorum orada bir cinayet işlendi. Bunun başka bir adı yok." dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan İsias Otel'de hayatını kaybeden öğrencilerin ailelerine ziyaret - Sayfa 1

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC), 6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerde Adıyaman'da yıkılan otelin enkazında kalarak hayatını kaybeden öğrencilerin aileleriyle görüştü.
 

113
Kılıçdaroğlu'ndan İsias Otel'de hayatını kaybeden öğrencilerin ailelerine ziyaret - Sayfa 2

Sabah saatlerinde hava yolu ile başkent Lefkoşa'ya gelen Kemal Kılıçdaroğlu ve eşi Selvi Kılıçdaroğlu, ailelerle görüşmek üzere Gazimağusa kentine geçti.

213
Kılıçdaroğlu'ndan İsias Otel'de hayatını kaybeden öğrencilerin ailelerine ziyaret - Sayfa 3

Kahramanmaraş merkezli depremlerde yıkılan Adıyaman'daki otelin enkazında yaşamlarını yitiren Gazimağusa Türk Maarif Koleji kız ve erkek voleybol takımındaki öğrenci, öğretmen ve velilerden oluşan 35 kişinin yakınlarıyla görüşen Kılıçdaroğlu, mezarlığı da ziyaret ederek öğrencilerin mezarlarına çiçek bıraktı ve dua okudu.

313
Kılıçdaroğlu'ndan İsias Otel'de hayatını kaybeden öğrencilerin ailelerine ziyaret - Sayfa 4

Kılıçdaroğlu, hayatını kaybeden öğrencilerden İzcan Nurluöz'ün annesi Feriha Yiğittürk'ü ziyaret etti. Yiğittürk Kılıçdaroğlu'na, öğrenciler anısına yapılan formadan hediye etti.

Ziyaret sırasında duygulu anlar yaşandı.

413