Kaldığı otelden bornoz kuşağı çaldı, 9 yaşındaki oğlunu boğmaya çalıştı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bir anne, oğlunu bornoz kuşağıyla boğmaya çalıştı. 9 yaşında olduğu öğrenilen erkek çocuğu, hastanede tedavi altına alınırken, anne N.Y, polis tarafından gözaltına alındı.

Kaldığı otelden bornoz kuşağı çaldı, 9 yaşındaki oğlunu boğmaya çalıştı - Sayfa 1

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin başkenti Lefkoşa’a 41 yaşındaki bir anne, 9 yaşındaki oğlunu boğarak öldürmeye kalkıştı.

Kaldığı otelden bornoz kuşağı çaldı, 9 yaşındaki oğlunu boğmaya çalıştı - Sayfa 2

ÇOCUĞUN ÇIĞLIKLARINI DUYAN KOMŞULARI POLİSE HABER VERDİ

Lefkoşa Kaza Mahkemesi tarafından yapılan açıklamaya göre, dün Marmara Bölgesi’nde meydana gelen olayda N.Y. isimli kadın, saat 15.00 sıralarında bornoz kuşağını 9 yaşındaki oğlunun boğazına dolayıp öldürmeye çalıştı.

Bu sırada bağırıp, yardım isteyen çocuğun çığlıklarını duyan komşuları polise haber verdi.

Olay yerine gelen polis ekibi, anneyi gözaltına alırken, çocuk sağlık ekipleri tarafından Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesi’ne kaldırıldı.

Kaldığı otelden bornoz kuşağı çaldı, 9 yaşındaki oğlunu boğmaya çalıştı - Sayfa 3

SALDIRIYI OTELDE PLANLADI

Zanlının polise verdiği ifadede, eşi ve çocuğuyla birlikte Girne’de bir otele gittiklerini, o esnada oğlunu öldürmeyi planladığını, bu nedenle otelde kullandığı bornozun kuşağını yanına aldığını söylediği açıklandı.

“OĞLUMUZU BOĞDUM, ÖLDÜRDÜM”

Eve döndüklerinde oğlunu boğmaya çalışan kadının çocuğun öldüğünü düşündüğü ve bir anda dışarıya koşarak apartmanın önünde oturan eşine, “Oğlumuzu boğdum, öldürdüm” dediği belirtildi.

Kaldığı otelden bornoz kuşağı çaldı, 9 yaşındaki oğlunu boğmaya çalıştı - Sayfa 4

PSİKOLOJİSİNİN BOZUK OLDUĞUNU İDDİA ETTİ

Polis tarafından yapılan açıklamada, olayın ardından hastaneye kaldırılan çocuğun tedavisinin ardından hastaneden taburcu edildiği belirtildi.

Polis, zanlının ifadesinde psikolojisi bozulduğu için oğlunu öldürmeye kalkıştığını söylediğini açıkladı.

Zanlının Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde doktor kontrolünden geçirileceği açıklanırken, polisin annenin 3 gün süreyle tutuklu kalmasını talep ettiği, bu süre içerisinde ailesinin ve komşularının ifadelerinin alınacağı bildirildi.

Mahkeme ise zanlı hakkında talep edilen 3 günlük tutukluluk kararını onadı.