İzmir'in Menderes ilçesindeki yangın kontrol altında

İzmir'in Menderes ilçesinde dün başlayan orman yangını kontrol altına alındı, soğutma çalışmaları sürüyor. Yangının çıkış nedenine ilişkin açıklama yapan Bakan Pakdemirli, alevlerin başlangıç noktasında yiyecek içecek materyalinin bulunduğunu söyleyerek mangal ateşine dikkat çekti. Bakanın açıklamasına göre bir kişi de gözaltında.

İzmir'in Menderes ilçesinde çıkan orman yangınının gece saatlerinde kontrol altına alınmasının ardından bölgedeki soğutma çalışmaları hava ve karadan sürüyor.

115

Çile köyü yakınlarında dün öğleden sonra çıkan, rüzgarın da etkisiyle hızla yayılan yangının kontrol altına alınmasının ardından başlayan soğutma çalışmalarına günün ilk saatleriyle birlikte helikopterler de katıldı.

215

Bölgede yeni bir yangın çıkmasının önüne geçmeye çalışan ekipler, alevlerin arasında kalan Koru Sitesi çevresinde de önlemleri artırdı.

315

Yangın nedeniyle 79 konutlu sitenin arıtma tesisi ile bahçesi büyük oranda tahrip oldu. İzmir Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerinin site çevresinde aldığı tedbir sayesinde evlerde büyük çaplı bir hasar oluşmadı.

415