İstanbul'da yanan eğlence merkezine dair detaylar ortaya çıkıyor: 'Tüm işçiler iftara davet edilmiş'

Beşiktaş'ta, tadilat sırasında yangın çıkan ve 29 kişinin öldüğü eğlence merkezinin bulunduğu 16 katlı apartmanın yöneticisi Şule Şeker, bu mekanı yapıldığı günden beri istemediklerini söyledi.

İstanbul'da yanan eğlence merkezine dair detaylar ortaya çıkıyor: 'Tüm işçiler iftara davet edilmiş' - Sayfa 1

Gayrettepe Yıldız Posta Caddesi Gönenoğlu Sokağı'ndaki binanın apartman yöneticisi Şeker, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, yangın çıkan mekanın ses nedeniyle izole edilen bir yer olduğunu, içeridekilerin dumandan boğulduğunu düşündüklerini dile getirdi.
 

İstanbul'da yanan eğlence merkezine dair detaylar ortaya çıkıyor: 'Tüm işçiler iftara davet edilmiş' - Sayfa 2

'Binanın yapılışında o alan sinema salonu olarak gözüküyor'
Ölenlerin yoğun duman altında olduğunu ifade eden Şeker, eğlence merkeziyle ilgili çok defa şikayette bulunduklarını kaydetti.
Şeker, "Yapıldığı günden beri istemiyoruz. Kim ister? Eskiden, ilk açılışı bir televizyonun stüdyosu olaraktı. Programları vardı. O zaman sıkıntı yoktu. Binanın yapılışında o alan sinema salonu olarak gözüküyor. Pasajın olduğu yer fuaye, şu anda giriş kapısı olan yer çıkış, alttaki yer de tahliye yeri olarak yapılmış. Ruhsatı öyle alınmış." dedi.

İstanbul'da yanan eğlence merkezine dair detaylar ortaya çıkıyor: 'Tüm işçiler iftara davet edilmiş' - Sayfa 3

Silahlı çatışma yaşandı mı?
Eğlence merkezinde daha önce silahlı çatışma olduğu iddiası sorulan Şeker, bu soruyu yanıtlamadı.
Şeker, geçmişte ses ve güvenlik açısından bu iş yerini şikayet ettiklerini dile getirerek, aynı yerden giriş çıkış yaptıkları için binada buranın bulunmasını istemediklerini kaydetti.

İstanbul'da yanan eğlence merkezine dair detaylar ortaya çıkıyor: 'Tüm işçiler iftara davet edilmiş' - Sayfa 4

'Dün, bütün işçilerin davet edildiğini biliyoruz'
Yangının meydana geldiği binanın girişini kamyonunun kapattığı iddiasının sorulması üzerine Şeker, öyle bir iddia duymadığını, girişe hiç kimsenin araba park etmediğini, orada görevlilerin olduğunu anlattı.

İşçilerin eğlence merkezinde yaşamadığını aktaran Şeker, "Yaşanacak bir alan değil. Sadece iftar için davet etmişler. 'Herkes gelsin, salı günü hem iftar yaparız hem ortalığı toparlarız.' diye. Dün, bütün işçilerin davet edildiğini biliyoruz." ifadelerini kullandı.