İstanbul'da film gibi soygun planı: İngiliz kadından 14 milyon TL'lik vurgun

İstanbul Levent’te 140 milyon lira değerindeki lüks evi satmak isteyen emlakçı adam, İngiltere’den gelen iki sevgili tarafından 14 milyon lira dolandırıldı.

İstanbul'da film gibi soygun planı: İngiliz kadından 14 milyon TL'lik vurgun - Sayfa 1

İddialara göre, emlakçı M.G.’ye bir başka emlakçı aracılığı ile lüks bir daire satışı işi geldi.

M.G. daireyi 3.2 milyon euro üzerinden ilana koydu. Emlakçıyı birkaç gün sonra arayan İngiltere vatandaşı kadın Florentina G. evi çalıştığı şirket adına satın almak istediklerini söyledi. Emlakçıya "evin satış bedelini 4 milyon euro yani yaklaşık 140 milyon lira olarak gösterelim aradaki 800 bin euroyu da yarı yarıya komisyon olarak bölüşürüz" dedi.

İstanbul'da film gibi soygun planı: İngiliz kadından 14 milyon TL'lik vurgun - Sayfa 2

İKİ SEVGİLİ AYNI UÇAKTA FARKLI TAKSİDE

Emlakçı M.G. bu teklifi kabul edince İngiliz kadın Florentina G.’nin akıl almaz planı devreye girdi. Emlakçıya "Ben satışı ayarlarım sende o kadar para var mı görmek istiyorum. Sen parayı hazırla gelip göreyim" dedi. Anlaşmanın sağlandığı gün 3 Temmuz sabahı Londra uçağıyla gelen Florentina G.’nin aynı uçakta iş ortağı olan sevgilisi de vardı. Ancak uçaktan çıkar çıkmaz, birbirlerini tanımıyorlarmış gibi yaptılar, ayrı ayrı taksilere binip havalimanından ayrıldılar.

İstanbul'da film gibi soygun planı: İngiliz kadından 14 milyon TL'lik vurgun - Sayfa 3

EURO ALIP RİYAL BIRAKTI

Florentina G. hemen Kağıthane’deki emlak ofisine geldi. M.G. 400 bin euroyu bir zarfa koymuş bekliyordu. İngiliz kadın zarfı aldı biraz inceleyip çantasına attı. Emlakçı duruma itiraz etti, 'komisyonu satış bitince alacaksın paran burada hazır' dedi. Bunun üzerine kadın hiç itiraz etmedi, çantasından çıkardığı zarfı tekrar emlakçıya verdi ve oradan ayrıldı.

İstanbul'da film gibi soygun planı: İngiliz kadından 14 milyon TL'lik vurgun - Sayfa 4

14 MİLYON LİRA YERİNE 5 BİN LİRA KOYDU

Bir süre sonra İngiliz kadının verdiği zarfın farklı olduğunu düşünen emlakçı durumdan şüphelendi. Hemen zarfı açıp baktığında hayatının şokunu yaşadı. Zarfta euro yerine İran riyalleri vardı. 14 milyon lira değerindeki Euroları İngiliz kadın kaşla göz arasında değeri 5 bin lira eden İran riyalleri olan zarfla değiştirmişti.