İstanbul kar yağışlı havanın etkisi altına giriyor! Ne zaman saat kaçta yağacak?

Beklenen kar geliyor! İstanbul bugün kar yağışlı havanın etkisi altına giriyor. Peki, İstanbul'a kar ne zaman saat kaçta yağacak? Bugün hava durumu nasıl? Meteoroloji Genel Müdürülüğü tarafından yayınlanan 5 günlük hava durumu raporunu haberimizde bulabilirsiniz.

Bugün yani 14 Ocak Perşembe günü en çok merak edilip araştırılanlar arasında ilk sıralarda yer alıyor. Peki, bugün hava durumu nasıl? Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve kar yağışlı hava bugün İstanbul başta olmak üzere özellikle Marmara Bölgesi'nde birçok ilde etkisini göstermeye başladı. 

112

Peki, hava durumu İstanbul tahmin raporuna göre İstanbul'a kar ne zaman yağacak? Bugün hava durumu nasıl? İşte, Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan hava durumu İstanbul, Ankara ve İzmir için 14 Ocak Perşembe günü tahmin raporu...

212

SICAKLIKLAR DÜŞÜYOR, KAR GELİYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemiz genelinin çok bulutlu ve aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 

312

Genellikle yağmur ve sağanak, Trakya, Marmara’nın güneyi, İç Ege, Batı Akdeniz’in iç ve yüksek kesimleri, İç Anadolu, Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’da karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların; Doğu Anadolu’nun güney ve batısı ile Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Trabzon, Rize, Artvin, Adıyaman, Diyarbakır, Siirt çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Hava sıcaklığının ise ülkemiz genelinde hissedilir derecede azalacağı tahmin ediliyor.

412